Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

روایت زنان آزاد شده از اسارت بوکوحرام

روایت زنان آزاد شده از اسارت بوکوحرام
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

تعدادی از زنانی که بتازگی توسط عملیات ارتش نیجریه در شمال شرق این کشور از دست گروه اسلامگرای بوکوحرام آزاد شدند از دوران اسارت خود سخن گفتند. این

آگهی

تعدادی از زنانی که بتازگی توسط عملیات ارتش نیجریه در شمال شرق این کشور از دست گروه اسلامگرای بوکوحرام آزاد شدند از دوران اسارت خود سخن گفتند. این زنان نقاط ضعف این گروه و رنجها و آلامی را که در طی اسارت متحمل شدند، روایت کرده اند.

یکی از آنها از تنش های حاکم در میان اعضای بوکوحرام می گوید: “آنها معمولا از این مسئله شکایت می کردند که فرماندهشان که البته من نامش را به یاد ندارم در نبردها به نام دین آنها را فریب می دهد و ترغیبشان می کند که بجنگند و بکشند. آنها نیز این کار را انجام می دادند. آنها همچنین در زمینه سلاح و نیز سوخت برای خوردوهای جنگی در مضیقه بودند.”

بخش عمده ای از زنان آزاد شده گفته اند که در طول اسارت یا تن به بردگی جنسی داده اند و یا مجبور به ازدواج اجباری با اعضای این گروه تروریستی بوده اند.

یکی دیگر از زنان آزاد شده در این باره می گوید: “وقتی قبول نکردم که زن یکی از آنها شوم شروع کردند به فروختن من همچون برده ها. برخی از ما مجبور بودیم برای همسران این فراد در خانه کار کنیم. اغلب افرادی که ما را می خریدند، جنگجویان بوکوحرام بودند.”

این افراد به همراه فرزندانشان دراردوگاههای سازمان ملل متحد نگهداری می شوند تا قبل از بازگشت به زندگی عادی تحت درمانهای پزشکی و روحی روانی قرار گیرند. بر اساس آمار منتشر شده بیش از دویست تن از زنانی که از بند جنگجویان بوکوحرام آزاد شده اند، باردار شدن خود را تایید کرده اند.

این در حالی است که از سرنوشت دویست و نوزده دختر دبیرستانی به گروگان گرفته شده توسط بوکوحرام در آوریل سال گذشته هنوز هیچ اطلاعی در دست نیست.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

منطقه شمال نیجریه، جولانگاه بیش از یک دهه بوکوحرام

نیروهای امنیتی نیجریه عملیات نجات یکی از گسترده‌ترین آدم‌ربایی‌های این کشور را آغاز کردند

واکنش‌ها به تروریستی اعلام شدن سپاه پاسداران در کانادا؛ ایران اقدام اتاوا را «مشمئز کننده» خواند