عید پاک در سایه رنج و امید برای مردم یونان

عید پاک در سایه رنج و امید برای مردم یونان
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مراسم عید پاک میلیونها مسیحی ارتودکس یونانی، با حضور مردم و مقامات این کشور از جمله الکسیس تسیپراس، نخست وزیر یونان برگزار شد. مراسمی که به نشانه

مراسم عید پاک میلیونها مسیحی ارتودکس یونانی، با حضور مردم و مقامات این کشور از جمله الکسیس تسیپراس، نخست وزیر یونان برگزار شد.

آگهی

مراسمی که به نشانه سالروز به صلیب کشیده شدن، خاکسپاری و سپس رستاخیز عیسی مسیح برگزار می شود و حامل پیام رنج و امید و شادی برای این کشور بحران زده منطقه یورو است.

یک شهروند یونانی حاضر در این مراسم مذهبی می گوید: “ما از چیزهای زیادی عبور کردیم. امروز یک روز نمادین است. اگر ایمان داشته باشیم می توانیم کاری انجام دهیم. باید به دولت جدیدمان فرصت دهیم اما کشورهای خارجی هم باید به ما فرصت دهند. فکر می کنم که همه چیز درست خواهد شد.”

خبرنگار یورونیوز در یونان هم می گوید: “روز عید پاک برای مسیحیان ارتودکس، روز غم و شادی است. روز به صلیب کشیده شدن و روز رستاخیز است. اما بحران اقتصادی بعد جدیدی به این عید مذهبی داده است. مردم یونان در طی سالهای گذشته احساس می کنند که به صلیب کشیده شده اند و در انتظار رستاخیز هستند. روز رستاخیزی که هرگز نخواهد آمد.”

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انتخابات پارلمانی یونان؛ میتسوتاکیس پیروزی حزبش را «زلزله سیاسی» خواند

انتخابات یونان؛ میتسوتاکیس و سیپراس برای آخرین بار نیروهای خود را بسیج می‌کنند

هزاران هندو در دهانه آتشفشان فعال «برومو»؛ شرط خدایان قربانی کردن آخرین فرزند بود