ارتش نيجريه از پیشرفت عملیات عليه مواضع بوکوحرام خبر داد

ارتش نيجريه از پیشرفت عملیات عليه مواضع بوکوحرام خبر داد
نگارش از Euronews

مقام های نظامی نیجریه اعلام کردند که تمام شهرهای بزرگ در منطقه وسیعی از شمال این کشور را از کنترل شبه نظامیان اسلامگرای بوکوحرام خارج کرده اند

مقام های نظامی نیجریه اعلام کردند که تمام شهرهای بزرگ در منطقه وسیعی از شمال این کشور را از کنترل شبه نظامیان اسلامگرای بوکوحرام خارج کرده اند.

تصاویر هوایی نشان دهنده ابعاد وسیع ویرانی شهرها و روستاهایی است که مورد هجوم این گروه قرار گرفته اند.

ژنرال کریس اُلوکولاده، رییس سازمان اطلاعات ارتش نیجریه گفت: «تروریست ها پیچیدگی عملیات خود را افزایش داده اند. ما در کشور خودمان اقدام می کنیم و باید در استفاده از سلاح بسیار مراقب باشیم، باید مراقب خسارت های ناخواسته باشیم. اما از آنجا که آنها از سر ناامیدی ممکن است دست به هر کاری بزنند، ما هم ماموریت و اقداماتمان را تنظیم می کنیم.»

شهر «گووزا» در نزدیکی مرز کامرون در ایالت بورنو، یکی از شهرهای آزاد شده است.

مقام های ارتش در این شهر یک گور دسته جمعی با اجسادی از غیرنظامیان را نشان می دهند که به گفته آنها توسط اعضای بوکوحرام قتل عام شده اند.

یک مرد که دست راستش قطع شده است می گوید اعضای بوکوحرام او را به سرقت بنزین متهم کرده و طبق قانون اسلام دستش را بریده اند.

او یک مکانیک خودرو است و می گوید شبه نظامیان بوکوحرام او را تهدید کردند که اگر برای آنها کار نکند او را می کشند.

همزمان با عقب راندن بوکوحرام، هر روز گزارش های جدیدی از جنایات این گروه منتشر می شود. بوکوحرام در نظر دارد یک «خلافت اسلامی» در شمال نیجریه تشکیل دهد.

مطالب مرتبط