Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

اعتراض مردم فرانسه به سیاستهای ریاضت اقتصادی

اعتراض مردم فرانسه به سیاستهای ریاضت اقتصادی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بنا به درخواست اتحادیه های کارگری کشور فرانسه، دهها هزار نفر روز پنجشنبه به خیابانهای پاریس، لیون، مارسی و دیگر شهرهای بزرگ این کشور آمدند تا به

آگهی

بنا به درخواست اتحادیه های کارگری کشور فرانسه، دهها هزار نفر روز پنجشنبه به خیابانهای پاریس، لیون، مارسی و دیگر شهرهای بزرگ این کشور آمدند تا به سیاستهای دولت در کاهش سطح هزینه های عمومی اعتراض کنند.

به گفته معترضان اجرای سیاستهای ریاضت اقتصادی منجر به کاهش سطح خدمات عمومی و کاهش قدرت خرید مردم خواهد شد.

یکی از معترضان می گوید: «این تغییرات تمام دستاوردهای اساسی قانون کار از سال ۱۹۳۶ تاکنون و حتی قبل از آن را به چالش می کشد. ما به قرن نوزده برگشتیم. این شگفت انگیز است.»

در همین روز اعتصاب کارکنان برج ایفل و پیوستن آنها به معترضان نیز منجر به آن شد که این مرکز مهم توریستی فرانسه برای ساعتها به روی گردشگران بسته شود.

شهروند دیگری نیز می گوید: «بودجه ای که دولت در اختیار بیمارستانها و سایر مراکز می گذارد، کمتر و کمتر می شود. باید یک کاری کرد.»

در این روز در مجموع هفتاد تظاهرات در نقاط مختلف کشور برگزار شد. مسئولان اتحادیه های کارگری ضمن ابراز خشنودی از حضور مردم در این تجمعات، اعلام کردند به این ترتیب نارضایتی های عمومی از سیاستهای دولت بویژه سیاستهای ریاضت اقتصادی منعکس شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نخستین جلسه دادگاه رسیدگی به جنایات جنگی مقامات سوری در فرانسه آغاز شد

دزدی از جواهرفروشی «ستاره‌نشان» در پاریس؛ سارقان مسلح از چنگ پلیس گریختند

شورش‌ در کالدونیای جدید؛ جمهوری آذربایجان، روسیه و چین از جان این قلمرو فرانسه چه می‌خواهند؟