Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

استقبال از ظریف در تهران، تاکید بر دو طرفه بودن تعهدات در توافق احتمالی

استقبال از ظریف در تهران، تاکید بر دو طرفه بودن تعهدات در توافق احتمالی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران، صبح روز جمعه پس از هشت روز مذاکرات شبانه روزی با قدرتهای جهانی بر سر برنامه اتمی این کشور، در میان استقبال مردمی،

آگهی

محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران، صبح روز جمعه پس از هشت روز مذاکرات شبانه روزی با قدرتهای جهانی بر سر برنامه اتمی این کشور، در میان استقبال مردمی، وارد فرودگاه مهرآباد تهران شد.

شب هنگام نیز همزمان با انتشار بیانیه “تفاهم مشترک” ایران و گروه پنج به علاوه یک، صدها تن از جوانان تهرانی با حضور در خیابانهای پایتخت به جشن و شادی پرداختند.

آقای ظریف، در هنگام ورود به تهران، ضمن تاکید بر دو طرفه بودن توافقی که میان دو طرف نگاشته خواهد شد، گفت: “برنامه هسته ای ایران ادامه پیدا خواهد کرد. وقتی توافقی نگاشته شد یک امکانی وجود خواهد داشت که اگر به شما گفتند که ما می توانیم تحریمها را بر گردانیم، این امکان دو طرفه است. بر اساس روندی که باید طی شود، طرفین می توانند از اجرای تعهدات خودشان در صورت نقض تعهدات توسط طرف مقابل، امتناع کنند.”

کاهش سانتریفیوژهای فعال ایران از ده هزار کنونی به کمتر از شش هزار، تبدیل فردو از یک سایت غنی سازی اورانیوم به یک مرکز تحقیقاتی هسته ای و فیزیک، محدود شدن تحقیق و توسعه و تعلیق تحریمهای مرتبط با برنامه اتمی، از موارد بیانیه “تفاهم مشترک” میان ایران و شش قدرت جهانی در لوزان بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

توافق هسته ای ایران با غرب در رسانه های اروپایی

پایان ماراتن ۱۸ماهه هسته ای با اعلام چارچوب توافق نهایی

اوباما در واکنش به بیانیه مذاکرات هسته ای:هنوز کار تمام نشده است