اوباما در واکنش به بیانیه مذاکرات هسته ای:هنوز کار تمام نشده است

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
اوباما در واکنش به بیانیه مذاکرات هسته ای:هنوز کار تمام نشده است

باراک اوباما رییس جمهوری ایالات متحده لحظاتی پس از اعلام بیانیه پایانی مذاکرات ایران و پنج بعلاوه یک در لوزان، نسبت به تفهامهای بدست آمده در این بیانیه واکنش نشان داد.

رییس جمهوری آمریکا، پیشرفتهای بدست آمده را اتفاقی تاریخی خواند. وی همچنین مذاکرات را نشانه ای مثبت خواند و گفت: “اجازه بدهید هرگز بدون هراس مذاکره نکنیم اما نگذارید هیچگاه از مذاکره بهراسیم.”

رییس جمهوری ایالات متحده در ادامه سخنانش گفت: “خوب کار ما هنوز تمام نشده است. هنوز هیچ توافقی امضا نشده است. از امروز تا پایان ماه ژوئن مذاکره کنندگان روی جزییات مذاکره می کنند و می سنجند تا چه اندازه می توانند کاری موفق انجام دهند و موضوعات جزئی را در نظر بگیرند. اگر ایرانی ها به تعهداتشان پایبند نباشند، اگر بازرسیها و کنترلها آنطور که باب میل بازرسان است انجام نشوند هیچ توافقی نخواهد بود. اما اگر به این مسایل دست پیدا کنیم، و ایران در همین چارچوب کار کند و مذاکره کنندگان به توافق برسند، می توانیم یکی از بزرگترین تهدیدهایی که امنیت ما را نشانه رفته است را با روشی صلح آمیز حل کنیم.”

برای پیشرفت بیشتر مذاکرات هسته ای با ایران و حصول توافقی جامع، باراک اوباما، رییس جمهوری ایالات متحده، نیاز دارد تا نظر مثبت اکثر سناتورهای کنگره آمریکا را کسب کند.