Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

شور و شادی جوانان تهرانی همزمان با بیانیه "تفاهم مشترک" ایران و قدرتهای جهانی

شور و شادی جوانان تهرانی همزمان با بیانیه "تفاهم مشترک" ایران و قدرتهای جهانی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

همزمان با انتشار بیانیه “تفاهم مشترک” ایران و گروه پنج به علاوه یک برای محدود شدن برنامه های اتمی این کشور در مقابل تعلیق برخی تحریمهای اعمال شده،

آگهی

همزمان با انتشار بیانیه “تفاهم مشترک” ایران و گروه پنج به علاوه یک برای محدود شدن برنامه های اتمی این کشور در مقابل تعلیق برخی تحریمهای اعمال شده، صدها تن از جوانان تهرانی شبانه با حضور در خیابانهای پایتخت به جشن و شادی و رقص و پایکوبی پرداختند.

آنها از عملکرد تیم مذاکره کننده هسته ای ایران که در اولین ساعات بامداد جمعه وارد تهران شد، ابراز خشنودی و رضایت کردند.

رضا یکی از ساکنان تهران با بیان این که ایرانیها لیاقت دارند که آزاد زندگی کنند، گفت: “آرزویم این است که شادیهایمان بیشتر شود. همه دنیا بدانند که ما کشوری هستیم در بین همه دنیا و هیچ تفاوتی با بقیه نداریم. ما اهل تروریسم نیستیم. ما فکر می کنیم که لیاقت آن را داریم که آزاد زندگی کنیم.”

لوران فابیوس، وزیر خارجه فرانسه، که از او بعنوان یکی از اعضای سرسخت گروه پنج به علاوه یک نام برده می شد، در واکنش به بیانیه تفاهم مشترک میان ایران و قدرتهای جهانی، گفت: “ایران در هیچ شرایطی به دنبال بمب اتمی نخواهد بود و آن را نخواهد داشت. تمام مذاکرات در چارچوب همین جمله ساده و محکم پیش رفت. این هدف توافق بود. برنامه هسته ای غیرنظامی صد در صد، برنامه هسته ای نظامی و بمب اتمی صفر.” کاهش سانتریفیوژهای فعال ایران از ده هزار کنونی به کمتر از شش هزار، تبدیل فردو از یک سایت غنی سازی اورانیوم به یک مرکز تحقیقاتی هسته ای و فیزیک، محدود شدن تحقیق و توسعه و تعلیق تحریمهای مرتبط با برنامه اتمی، از موارد بیانیه “تفاهم مشترک” میان ایران و شش قدرت جهانی در لوزان بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

استقبال از ظریف در تهران، تاکید بر دو طرفه بودن تعهدات در توافق احتمالی

پایان ماراتن ۱۸ماهه هسته ای با اعلام چارچوب توافق نهایی

اوباما در واکنش به بیانیه مذاکرات هسته ای:هنوز کار تمام نشده است