Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

حسن روحانی: ایران در موضوع هسته ای به تمام تعهداتش به دنیا پایبند خواهد بود

حسن روحانی: ایران در موضوع هسته ای به تمام تعهداتش به دنیا پایبند خواهد بود
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پس از استقبال گسترده مردم ایران از به نتیجه رسیدن مذاکرات هسته ای در لوزان، دولت نیز با مثبت خواندن روند گفتگوها از احتمال پایان یافتن دوازده سال

آگهی

پس از استقبال گسترده مردم ایران از به نتیجه رسیدن مذاکرات هسته ای در لوزان، دولت نیز با مثبت خواندن روند گفتگوها از احتمال پایان یافتن دوازده سال رویارویی و تهدید میان ایران و قدرتهای بزرگ جهان استقبال کرد.

انتشار بیانیه مشترک، از نگرانی های غرب درباره احتمال ساخت بمب اتمی توسط ایران کاسته و امکان رفع تحریم های اقتصادی را برای ایران فراهم کرده است.

حسن روحانی، رییس جمهوری ایران نیز تاکید کرد که با توافق اولیه ای که شکل گرفته است، دولت می تواند یکی از تعهداتش به مردم ایران را که چرخیدن چرخ سانتریفوژها همزمان با چرخیدن چرخ زندگی مردم و اقتصاد ایران است، عملی کند.

آقای روحانی روز جمعه با اشاره به اینکه قدرتهای بزرگ پذیرفته اند که ایران غنی سازی را در خاک خود انجام دهد، گفت: «یعنی آنچه که تا دیروز می گفتند غنی سازی در ایران تهدید برای منطقه و جهان است، امروز همه قبول کرده اند که غنی سازی در ایران برای هیچکس تهدید نیست.»

به گفته حسن روحانی، در روز اجرای توافقنامه ایران و گروه ۵+۱، تمام تحریم ها و شش قطعنامه ای که علیه ایران تصویب شده، لغو خواهد شد.

او یاد آور شد مذاکرات هسته ای، پله اول تعامل سازنده با جهان است و ایران در موضوع هسته ای، به هر آنچه به دنیا وعده داده پایبند خواهد بود؛ مشروط بر آنکه طرف مقابل هم به وعده هایش عمل کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

زیباکلام: تندروها نمی توانند خللی در توافق جامع هسته ای ایجاد کنند

نتانیاهو: با توافق هسته ای ایران باید اسرائیل را به رسمیت بشناسد

توافق هسته ای ایران با غرب در رسانه های اروپایی