یک دادستان ترکیه در جریان گروگان گیری کشته شد

یک دادستان ترکیه در جریان گروگان گیری کشته شد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مقام های ترکیه اعلام کردند که دادستان یک دادگاه در استانبول که در جریان یک گروگان گیری به شدت زخمی شده بود، پس از انتقال به بیمارستان درگذشت. دو تن

آگهی

مقام های ترکیه اعلام کردند که دادستان یک دادگاه در استانبول که در جریان یک گروگان گیری به شدت زخمی شده بود، پس از انتقال به بیمارستان درگذشت.

دو تن از اعضای حزب جبهه انقلابی آزادی بخش خلق، یک گروه چپ گرای افراطی روز سه شنبه با حمله به ساختمان یک دادگاه در استانبول، محمد سلیم کیراز، دادستان آن را به گروگان گرفتند.

آقای کیراز مسئول تحقیق درباره پرونده مرگ برکین الوان در جریان ناآرامی های مربوط به پارک گزی در سال ۲۰۱۳ میلادی بود. درخواست مهاجمان این بود که پلیس مسئولیت مرگ این نوجوان پانزده ساله را بپذیرد.

احمد داوود اوغلو، نخست وزیر ترکیه گفت: «در طول جلسات و گفتگوهای امروز، تصمیم گرفتیم که تحقیقات و بررسی ها در مورد این حادثه به طور کامل انجام و نواقص یافته شوند. همچنین دستور دادیم تا اقدام های لازم برای آینده در نظر گرفته شود.»

شش ساعت مذاکره با گروگان گیرها به نتیجه نرسید. به گفته پلیس، نیروهای ویژه پس از شنیده شدن صدای تیراندازی در ساختمان، وارد عمل شدند و مهاجمان در تبادل آتش با پلیس کشته شدند.

حزب جبهه انقلابی آزادی بخش خلق که یک گروه مارکسیستی غیرقانونی در ترکیه است مسئولیت این گروگان گیری را پذیرفته است.

بورا بایراکتار،خبرنگار یورونیوز در استانبول از محل این حادثه گزارش داد: «این گروگان گیری پایانی خونین داشت. اما این سوال باقی می ماند که گروگان گیرها چطور توانسته بودند اسلحه را به داخل ساختمان دادگاه ببرند. و آیا پلیس می توانست موضوع را از طریق مذاکره حل کند؟»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مرگ دو گروگان گیر استانبول توسط یگان ویژه ارتش ترکیه

بلندپروازی هواپیمایی ترکیه؛ غذا با ستارهٔ میشلن، و تربیت خلبان برای دنیا

آمریکا برای اطلاعاتی درباره یک هکر ایرانی ۱۰ میلیون دلار پاداش تعیین کرد