سخنرانی نتانیاهو در کنگره آمریکا درباره برنامه هسته ای ایران

سخنرانی نتانیاهو در کنگره آمریکا درباره برنامه هسته ای ایران
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سفر نخست وزیر اسرائیل به ایالات متحده اگرچه انتقادهایی را از سوی دولت آمریکا در پی داشته اما محافظه کاران اسرائیل معتقدند که سخنرانی نتانیاهو در

آگهی

سفر نخست وزیر اسرائیل به ایالات متحده اگرچه انتقادهایی را از سوی دولت آمریکا در پی داشته اما محافظه کاران اسرائیل معتقدند که سخنرانی نتانیاهو در کنگره و ارائه جزئیات بیشتر از دلیل مخالفتش با برنامه هسته ای ایران می تواند “آخرین ترمز” برای متوقف کردن هرگونه توافق هسته ای احتمالی با جمهوری اسلامی باشد.

آقای نتانیاهو سفر خود را “ماموریتی سرنوشت ساز و حتی تاریخی” خواند و گفت که به عنوان فرستاده مردم یهود، هرچه در توان دارد برای تضمین آینده اسراییل انجام خواهد داد.

او به دعوت جان بینر، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا روز سه شنبه در کنگره سخنرانی می کند، این سخنرانی بدون هماهنگی با کاخ سفید ترتیب داده شده است.

سفر بنیامین نتانیاهو به واشنگتن همزمان با مذاکرات سه روزه میان وزرای خارجه ایران و آمریکا در ژنو صورت گرفت.

آمریکا و ایران می گویند که در آخرین دور مذاکرات به پیشرفت هایی دست یافته اند. به گفته برخی منابع غیر رسمی، این پیشرفتها قابل ملاحظه بوده و شکافهای بین دو کشور تا حد زیادی کاهش یافته است.

سفر نخست وزیر اسرائیل به آمریکا در حالی صورت می گیرد که گروهی از جمهوریخواهان از وی در انتخابات سراسری که قرار است ۱۷ ماه مارس برگزار شود، حمایت خواهند کرد.

لیبرالها، سفر نخست وزیر اسرائیل را نوعی تبلیغات انتخاباتی برای شخص نتانیاهو و حزب لیکود در آستانه انتخابات آتی می دانند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ایران: بازرس آژانس هم می‌تواند عامل باشد؛ عوامل خرابکاری در سایت هسته‌ای نطنز شناسایی شدند

اسناد موساد، ادعای نتانیاهو درباره توان هسته ای ایران را نقض می کند

مجلس نمایندگان آمریکا «از نهر تا بحر» را به عنوان شعار «یهودستیزانه» محکوم کرد