تسلیحات نظامی سنگین شورشیان جدایی طلب و ارتش اوکراین در حال خروج از خط مقدم

تسلیحات نظامی سنگین شورشیان جدایی طلب و ارتش اوکراین در حال خروج از خط مقدم
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یک هفته پس از برقراری آتش بس میان شورشیان جدایی طلب و ارتش اوکراین در منطقه مورد مناقشه در شرق کشور، دو طرف در حال عقب کشیدن تسلیحات نظامی سنگین خود

آگهی

یک هفته پس از برقراری آتش بس میان شورشیان جدایی طلب و ارتش اوکراین در منطقه مورد مناقشه در شرق کشور، دو طرف در حال عقب کشیدن تسلیحات نظامی سنگین خود از خط مقدم هستند.

با اینحال کی یف ادعا می کند برخلاف توافقی که حدود ده روز پیش در مینسک امضا شد، حملات جدایی طلبان همچنان ادامه دارد.

به گفته ارتش اوکراین روسیه به حمایت از شورشیان ادامه می دهد. آندری لیسنکو، سخنگوی ارتش اوکراین گفت: «برخلاف توافقنامه های مینسک روسیه همچنان در حال مسلح کردن شبه نظامیان در دونباس است. براساس اطلاعات موجود، کاروان نظامی متشکل از ۶۰ وسیله نقلیه از جمله تانک و زره پوش روز ۲۱ فوریه با گذشتن از مرز فدراسیون روسیه وارد ایستگاه راه آهن آموروسیفکا در دونتسک شده است.»

در همین حال کاروانی از تانک های شورشیان نیز خط مقدم را به مقصد دونتسک ترک کرده اند. از سوی دیگر جدایی طلبان هوادار روسیه نظامیان وابسته به دولت کی یف را متهم به ادامه حملات می کند. یکی از این شورشیان گفت: «آنها هر روز و شب با گلوله های تانک، خمپاره و راکت به سوی ما شلیک می کنند. در روستای آن طرف، خمپاره ها و راکتهایی دیده می شوند که هنوز منفجر نشده و عمل نکرده اند.»

در بحبوحه تنشهای موجود، دولت های غربی روز یکشنبه بار دیگر نسبت به حمایت روسیه از شورشیان جدایی طلب در شرق اوکراین هشدار دادند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دستگیری چهار مظنون مرتبط با بمبگذاری خارکیف

یک سال جنگ داخلی در اوکراین؛ آنچه گذشت

حملات شدید روسیه به تاسیسات انرژی اوکراین؛ مسکو: پاسخی به اقدامات خرابکارانه کی‌یف بود