تلاش پوتین برای ایجاد شکاف میان کشورهای غربی بر سر بحران اوکراین؟

تلاش پوتین برای ایجاد شکاف میان کشورهای غربی بر سر بحران اوکراین؟
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان، یک روز پس از سفر خود با فرانسوا اولاند، رییس جمهور فرانسه به روسیه و اوکراین، بار دیگر با رییس جمهور اوکراین و همچنین جو

آگهی

آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان، یک روز پس از سفر خود با فرانسوا اولاند، رییس جمهور فرانسه به روسیه و اوکراین، بار دیگر با رییس جمهور اوکراین و همچنین جو بایدن معاون رییس جمهور آمریکا، در حاشیه اجلاس امنیتی مونیخ، دیدار و گفتگو کرد.

خانم مرکل مذاکره با روسیه را آخرین شانسهای موفقیت حل بحران اوکراین دانست و افزود که گرچه تضمینی برای موفقیت مذاکرات کنونی وجود ندارد، ولی ارزش آن را دارد تا بار دیگر آن را امتحان کرد.

همزمان، ولفگانگ ایشینگر، رییس کنفرانس مونیخ، در پاسخ به سوال خبر نگار یورونیوز مبنی بر تلاش ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه، برای ایجاد دو دستگی در غرب گفت: “البته، ما تحریمهایی را علیه روسیه وضع کرده ایم که از نظر آنها یک عمل بسیار غیر دوستانه است. اگر من یک مشاور روس بودم می گفتم که همه تلاشمان را بکنیم که بین آنها تفرقه بیندازیم تا نتوانند تحریمها را گسترش دهند. حتما این طور به نفع روسیه خواهد بود.”

جیمز فرینی، خبرنگار اعزامی یورونیوز به مونیخ، با اشاره به تلاشهایی که به نظر می رسد از سوی آمریکا برای تقویت ارتش اوکراین صورت می گیرد، می گوید: “ظاهرا شکاف در میان کشورهای غربی در قبال بحران اوکراین بیشتر می شود. مقامات اروپایی اصرار دارند که نمی خواهند به اوکراین سلاح بفرستند. تنها کسی که در این میان برنده خواهد شد آقای پوتین خواهد بود.”

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نشست مونیخ آخرین فرصت برای صلح در اوکراین

نخستین نیروهای نظامی آلمانی وارد لیتوانی شدند

آلمان ارتش خود را به «ستون دفاعی اروپا» تبدیل می‌کند