نشست مونیخ آخرین فرصت برای صلح در اوکراین

نشست مونیخ آخرین فرصت برای صلح در اوکراین
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دومین روز از کنفرانس امنیتی مونیخ با موضوع اوکراین در حالی برگزار شد که برخی رهبران حاضر در این نشست آن را آخرین شانس برای برقراری صلح در اوکراین

آگهی

دومین روز از کنفرانس امنیتی مونیخ با موضوع اوکراین در حالی برگزار شد که برخی رهبران حاضر در این نشست آن را آخرین شانس برای برقراری صلح در اوکراین عنوان کرده اند.

فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه و آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان، روز جمعه و پس از دیدار با رئیس جمهوری روسیه، این مذاکرات را آخرین راه موجود برای حل بحران در شرق اوکراین دانستند و تاکید کردند که بی نتیجه ماندن این تلاش می تواند به معنای آغاز “جنگ” باشد.

نتیجه نشست چهار ساعته میان رهبران سه کشور در مسکو با توافق بر همکاری روی طرح صلحی به پایان رسید که قرار است روز یکشنبه در گفت و گویی تلفنی با رییس جمهوری اوکراین در میان گذاشته شود.

آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان در دومین روز نشست مونیخ گفت: «ما خواهان اطمینان از امنیت اروپا همراه با روسیه هستیم و نه علیه این کشور. هیچ اطمینانی وجود ندارد که مذاکراتی که همراه با رئیس جمهوری فرانسه در مسکو داشتیم، موفقیت آمیز باشند اما به اعتقاد من این دیدگاه رئیس جمهوری فرانسه کاملا ارزشمند است که این ریسک را پذیرفتیم و این اقدام را انجام دادیم. این همان چیزی است که به مردم بحران زده اوکراین مدیون هستیم.»

جزئیات این گفت وگوی سه جانبه مشخص نیست اما گفته می شود این طرح صلح تلاش برای احیای آتش بسی است که در ماه سپتامبر در شهر مینسک در بلاروس امضا شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تبعات منطقه‌ای حمله به کنسولگری ایران در دمشق؛ اسرائیل به دنبال چیست؟

رهبران غربی پیروزی پوتین در «شبه انتخابات» روسیه را «غیرقانونی» خواندند؛‌ واکنش متحدان چه بود؟

چگونه «ناوگان‌ ارواح» درآمدزایی مستمر روسیه را تسهیل می‌کنند و خطرات آن برای اروپا چیست؟