کمبود "شارلی ابدو" در کیوسکها، از پاریس تا هنگ کنگ

کمبود "شارلی ابدو" در کیوسکها، از پاریس تا هنگ کنگ
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

از اروپا تا آسیا، علاقمندان به اولین نسخه شارلی ابدو، پس از حمله هفته گذشته به مقر آن در پاریس، همچنان برای پیدا کردن نسخه ای از آن، گاهی ساعتها در

آگهی

از اروپا تا آسیا، علاقمندان به اولین نسخه شارلی ابدو، پس از حمله هفته گذشته به مقر آن در پاریس، همچنان برای پیدا کردن نسخه ای از آن، گاهی ساعتها در مقابل کیوسکهای روزنامه فروشی، منتظر می مانند.

یک فرد ساکن پاریس می گوید: “ ساعت شش صبح به کیوسک آمدم ولی بسته بود و در ساعت هفت باز کرد برای همین نتوانستم آن را بخرم.”

یک زن مسلمان هم در پاریس که برای خرید این مجله آمده، می گوید: “پیامبر اسلام قاتل نبود. این غیر قابل تحمل است. مسلمانان ناراحت هستند.”

در ژنو، شهر فرانسه زبان سوییس هم ، بسیاری در کیوسک روزنامه فروشی ایستگاه قطار در انتظار خرید یک نسخه از شارلی ابدو هستند.

یک روزنامه فروش می گوید: “فردا و شاید هفته آینده هم تعداد بیشتری از این مجله برایمان بیاید. امروز اگر هزار تا هم داشتیم بدون هیچ مشکلی به فروش می رسید.”

یک کتاب فروشی فرانسوی در هنگ کنگ هم سیصد نسخه از این مجله فکاهی جنجال برانگیز را به فروش گذاشته است.

یکی از مشتریان آن می گوید: “ مجلات فکاهی جایگاه مهمی در جوامع ما دارند. چون این مجله ناگهان مورد حمله قرار گرفت فکر می کنم وقت آن رسیده که همگی به پا خیزیم.”

از پنج میلیون نسخه چاپ شده این مجله، 130 هزار نسخه به حدود سی کشور جهان ارسال شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شکایت از ۳ مقام امنیتی جمهوری اسلامی در فرانسه به اتهام «تهدید به مرگ» ثبت شد

از حکومت نظامی تا قطعی اینترنت؛ برخی «شایعات» اعتراضات فرانسه که رسانه‌های ایران بر آن دامن زده‌اند

مایکروسافت: ایران پشت حمله هکرها به وبسایت شارلی ابدو است