Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

مرور رویدادهای ورزشی سال ۲۰۱۴: شش ماه دوم

مرور رویدادهای ورزشی سال ۲۰۱۴: شش ماه دوم
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

به بخش دیگری از مرور رویدادهای ورزشی سال ۲۰۱۴ خوش آمدید. این بار از ماه ژوئیه و جام جهانی فوتبال آغاز می کنیم. همکار ایتالیایی ما می گوید پیراهن تیم

آگهی

به بخش دیگری از مرور رویدادهای ورزشی سال ۲۰۱۴ خوش آمدید. این بار از ماه ژوئیه و جام جهانی فوتبال آغاز می کنیم.
همکار ایتالیایی ما می گوید پیراهن تیم محبوبش را به تن کرده بلکه در آینده بخت ایتالیا بلندتر باشد و دیگر مثل سال گذشته درد زخم گاز لوئیس سوارس را تجربه نکند!
همکار الجزایری ما نیز در ماه ژوئیه خاطره عملکرد خوب تیم کشورش را با به تن کردن پیراهن الجزایر گرامی داشت. الجزایر برای نخستین بار تا مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی فوتبال پیشرفت و سرانجام در برابر آلمان شکست خورد و حذف شد. آلمانی که به راستی بهترین تیم بود و به شایستگی قهرمان جام جهانی نیز شد.

ماه اوت ماه محمد فرح است

محمد فرح، دونده بریتانیایی در جریان مسابقات اروپایی دوومیدانی که در زوریخ برگزار شد، مدال طلای دوی استقامت ۵ و ۱۰ هزار متر را به گردن آویخت. او را برگزیدیم چرا که او هم مثل یورونیوز شاید سریع ترین نباشد اما در نهایت همیشه پیروز می شود!

کادو کریسمس در ماه سپتامبر

هواداران اروپایی ورزش گلف کادو کریسمس خود را در ماه سپتامبر گرفتند؛ قهرمانی تیم اروپا در مسابقات گلف رایدر کاپ که در اسکاتلند برگزار شد. جاستین رز شکست ناپذیر با تنها چند ضربه درخشان چهار امتیاز لازم را کسب کرد تا یارانش در چهلمین دوره رایدر کاپ به یک قهرمانی شیرین دست یابند. این سومین عنوان قهرمانی متوالی اروپا و هشتمین عنوان در ده دوره اخیر بود که موجب شد آمریکایی ها بار دیگر طعم تلخ شکست را تجربه کنند.

اکتبر و مارک مارکز

دومین عنوان قهرمانی متوالی مارک مارکز در رقابت های جهانی موتو جی پی به سادگی یک بازی کودکانه می مانست. موتورسوار اسپانیایی از ۱۸ مسابقه فصل ۱۳ بار سربلند بیرون آمد. جالب اینکه او در دوازدهم اکتبر در جایزه بزرگ ژاپن دوم شد ولی باوجود آن، توانست دومین عنوان قهرمانیش را بدست آورد.

راجر فدرر در نوامبر اسطوره شد

راجر فدرر را ورزشکار ماه نوامبر برگزیدیم چون در این ماه موجبات قهرمانی سوئیس را در دیویس کاپ فراهم کرد. فدرر در حالی که تنها یک هفته پیش از آن به دلیل مصدومیت از حضور در فینال مسترز لندن انصراف داده بود، موفق شد تنها جام قهرمانی مهمی را که در کارنامه بی نظیرش کم داشت به چنگ آورد و اسطوره شود.

آرزوی های بزرگِ ماه دسامبر

یعنی واقعا ممکن است این توپ طلایی بعد از گذشت ۵۱ سال به یک دروازه بان اهدا شود؟ اوایل دسامبر گزارش شد که نامزدهای نهایی توپ طلایی مسی، رونالدو و مانوئل نویر، دروازه بان بایرن مونیخ، هستند. اگر شما هم از این پرسش تکراری خسته شده اید که توپ طلا را به مسی می دهند یا رونالدو، بیاید و مثل ما برای لحظه ای هم که شده تخیل کنید که توپ طلایی امسال در دستان یک دورازه بان آرام بگیرد، بلکه دوازدهم ژانویه سال ۲۰۱۵ رویای ما به واقعیت تبدیل شود و با ذهنی پاک و خیالی آسوده سال جدید میلادی را آغاز کنیم.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مرور رویدادهای ورزشی سال ۲۰۱۴: شش ماه نخست

ده ورزشکار برتر سال ۲۰۱۴

ناکامان دنیای ورزش در سال ۲۰۱۴