Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

مرور رویدادهای ورزشی سال ۲۰۱۴: شش ماه نخست

مرور رویدادهای ورزشی سال ۲۰۱۴: شش ماه نخست
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

با مرور رویدادهای ورزشی سال ۲۰۱۴ همراه شما هستیم، با گلچینی از مهمترین رویداد یا شخصیت ورزشی هر ماه. با توجه به اینکه ایتالیا هیچ قهرمانی ای در سال

آگهی

با مرور رویدادهای ورزشی سال ۲۰۱۴ همراه شما هستیم، با گلچینی از مهمترین رویداد یا شخصیت ورزشی هر ماه. با توجه به اینکه ایتالیا هیچ قهرمانی ای در سال ۲۰۱۴ نداشته شاید از اینکه من تی شرت لاجوردی به تن کرده ام، تعجب کنید. خوب کار من دلیل خاصی ندارد ولی من (چینسیا ریتزی) هم مثل همکارانم خواستم کاری کرده باشم. آنها گلچینی از برترین رویدادهای سال تهیه کرده اند که تا لحظاتی دیگر شاهد آنها خواهید بود. پس بیایید با هم رویدادهای مهم شش ماه نخست سال ۲۰۱۴ را مرور کنیم.

ژانویه، گزارش از خونیتوآلدونادو همکار اسپانیایی بخش ورزش:

ماه ژانویه در نیمکره شمالی با کنسرت سنتی در وین و مسابقات پرش با اسکی در هوای سرد زمستانی آغاز می شود. اما در نیمکره جنوبی در هوای ژانویه نه تنها از برف خبری نیست که زمانی است ایده آل برای پیک نیک و لذت بردن از یک هوای گرم و مطبوع و از همه مهمتر مسابقه رالی بین برترین های دنیا؛ بله رالی داکار. جایی که مارک کوما و نانی رُما برتری خود را به رخ همگان کشیدند و کامیونهای کاماز روسیه قدرت خود را به نمایش گذاشتند.

فوریه، گزارش از گلب شاتونفسکی همکار روس بخش ورزش:

هر چهار سال یک بار در ماه فوریه یک رویداد مهم ورزشی اتفاق می افتد: بازیهای المپیک زمستانی. اما از بازیهای سوچی چه چیزی در ذهنمان باقی مانده؟ شاید برخی شادی اوله اینار برندالن را به یاد بیاورند و برخی دیگر ناکامی اکسل اسویندال. روسهای میزبان هم در این دوره فراز و نشیب های زیادی را تحمل کردند تا دست آخر تیم ملی کشورشان برای نخستین بار طی بیست سال گذشته در صدر جدول رده بندی قرار بگیرد، البته بدون طلای ارزشمند هاکی روی یخ؛ طلایی که فقدانش بنوعی پیروزی شان را کمرنگ کرد.

مارس، گزارش از ونسان منار همکار فرانسوی بخش ورزش:

در ماه مارس شاهد رقابتهای راگبی موسوم به جام «شش ملت» بودیم که آمار و ارقام جالبی را در پی داشت: مثل عدد بیست به نسان بیستمین پیروزی ایرلند در این رقابتها،یا عدد ۶۶ به نشان ۶۶ امتیازی که جاناتان سکستون به تنهایی کسب کرد. یا عدد ۸۳ به نشان ۸۳ امتیاز اختلافی که ایرلندی ها را قادر کرد انگلیس را از سر راه خود بردارند. یا عدد ۱۴۱ به نشان رکورد ۱۴۱ بازی ملی برایان دُدریسکول. کاپیتان سابق ایرلند پانزدهم مارس یعنی روزی که تیم ملی کشور با نتیجه ۲۲ بر ۲۰ فرانسه در در استاددوفرانس شکست داد، این رکورد را به نام خود ثبت کرد. اما تنها عددی که مشخص نشد تعداد آبجوهایی بود که در پی این قهرمانی در بارهای دوبلین فروخته شد؟

آوریل، گزارش از آرش نعیمیان همکار ایرانی بخش ورزش:

آوریل ۲۰۱۴ در اولین مسابقه از چهار رقابت اصلی فصل گلف در آگوستای آمریکا بابا واتسون دومین قهرمانی خود را درسه سال کسب کرد. از سال ۱۹۳۴ به این سو فقط شانزده گلف باز توانستند بیشتر از یک عنوان اصلی یا «میجر» ببرند. بابا واتسون یا به گواه شناسنامه اش گری لستر واتسون جونیور به ضربه های داریو مخربش مشهور است. با چوب صورتی ویژه خودش هم کار می کند. پس آوریل ماه «بابا» است ماهی که در آن رقبای قدری مثل جوناس بلیکست و جوردن اسمیت را با اختلاف سه امتیاز پشت سر گذاشت. من هم می خواهم گلف را شروع بکنم فقط یک کلاه درست و حسابی کم دارم و یک توپ.

مه، گزارش از داوید مارتین همکار اسپانیایی بخش ورزش:

خوب رسیدیم به ماه مه، ماهی که معمولا شاهد هوای مطبوعی هستیم و البته مسابقات نهایی لیگ قهرمانان. سال ۲۰۱۴ را باید سال موفقیت مادریدی ها نامید، مثل من. برای آتلتیکومادرید متاسفیم ولی از راموس ممنونیم که با گل دقایق واپسین خود بازی را به وقت اضافه کشاند تا در پایان رونالدو و همتیمی هایش ۴ بر۱ برابر حریفی که در فوتبال اروپا انقلاب ایجاد کرده، به پیروزی برسند. باید دید در سال ۲۰۱۵ رئال مادرید خواهد توانست از عنوان خود دفاع کند یا نه؟ …خوب بگذریم این کافه چی ما کجاست؟

ژوئن، گزارش از دنیس کولیک همکار اوکراینی بخش ورزش:

کافه چی کجاست؟ همینجاست. اما سرش شلوغ است و از همه مهمتر او یکی از طرفداران آتلتیکو مادرید است…بگذریم!
مهمترین رویداد ورزشی ما ه ژوئن را باید نهمین عنوان قهرمانی رافائل نادال در رقابتهای رولان گروس دانست. او در فینال، مرد شماره دو وقت دنیا، یعنی نواک جکوویچ صرب را شکست داد و به اولین تنیس باز تاریخ مسابقات «اِی تی پی» بدل شد که موفق شده یک تورنومنت را ۹ بار فتح کند. این تنیس باز اسپانیایی با کسب این افتخار در پایتخت فرانسه در سن ۲۸ سالگی چهاردهمین گراند اسلم کارنامه ورزشی خود را به ثبت رساند. او که نخستین بار در سال ۲۰۰۵ رقابتهای اوپن فرانسه فتح کرده بود در طول این ده سال ۶۶ پیروزی و تنها یک شکست داشته است، یک رکورد جالب.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مرور رویدادهای ورزشی سال ۲۰۱۴: شش ماه دوم

ده ورزشکار برتر سال ۲۰۱۴

ناکامان دنیای ورزش در سال ۲۰۱۴