Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

پارلمان اروپا به دنبال تقسیم شرکت گوگل

پارلمان اروپا به دنبال تقسیم شرکت گوگل
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

نمایندگان پارلمان اروپا روز پنجشنبه طرحی را به تصویب رساندند که شرکتهای بزرگ اینترنتی از جمله شرکت آمریکایی گوگل را موظف می کند فعالیتهای مربوط به سرویس جستجویش را از دیگر فعالیتها، بویژه فعالیتهای تجاری آن، جدا کند.

این کار با هدف حمایت از حقوق مصرف کنندگان در بازارهای دیجیتالی، و به منظور حصول اطمینان از رفتار منصفانه شرکتهای بزرگ اینترنتی در قبال تمام کاربران حقیقی و حقوقی اینترنت در اروپا انجام می شود.

اگرچه این مصوبۀ پارلمان اروپا به خودی خود هیچ الزامی را ایجاد نمی کند اما پارلمان قصد دارد برای الزام آور کردن آن، بر کمیسیون اروپا فشار وارد کند. پارلمان قصد دارد با این روش، نگرانی خود را نسبت به سلطه رو به رشد شرکتهای آمریکایی بر اینترنت در اروپا اعلام کند و کمیسیون را تشویق کند که وارد عمل شود.

طی سالهای اخیر، نهادهای اروپایی بکرات شرکت گوگل را با موضوعات متعددی از جمله حفظ حریم خصوصی افراد در اینترنت به چالش کشیده اند.

اکنون مدافعان حریم خصوصی در اروپا می خواهند که موتورهای بزرگ جستجوی اینترنتی مانند گوگل یا بینگ (متعلق به شرکت مایکروسافت) نتایج جستجوها را نه تنها در اروپا بلکه در بعدی جهانی پاکسازی کنند. این خواسته پس از آن مطرح شد که مردم پس از رای دادگاه اتحادیه اروپا، خواهان اعمال «حق فراموش شدن» درباره داده های شخصی شان شدند.

دیده بانان حفظ حریم خصوصی در اتحادیه اروپا روز چهارشنبه روی دستورالعملی به توافق رسیدند که به آنها کمک می کند حکم دادگاه عالی اروپا را اجرا کنند، و مردم این حق را داشته باشند که از موتورهای جستجو بخواهند که اطلاعات شخصی را که ناقص یا نامرتبط محسوب می شود و دیگر موضوعیت ندارد، از محتوای موتورهای جستجو حذف کنند.

شرکت گوگل، تصفیه اطلاعات در دامنه های اروپایی موتورهای جستجویش مانند google.de در آلمان یا google.fr را آغاز کرده است اما ایزابل فلک پیرروتن، رییس دیده بان حریم خصوصی در فرانسه در یک کنفرانس خبری اعلام کرد که از لحاظ تجزیه و تحلیلهای قانونی و فنی، این تصفیه اطلاعات باید در دامنه “com.” نیز انجام شود. گوگل پیش از این اعلام کرده بود که معتقد است نتایج جستجوها تنها باید از دامنه های اروپایی اش حذف شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

روسیه بر سر «درگیری هسته‌ای با غرب» و دارایی‌‌های مسدود شده خود: خطر تشدید تنش‌ جدی است

همکاری با اسرائیل در «پروژه نیمبوس»؛ معترضان در کنفرانس سالانه گوگل تجمع کردند

رونمایی از نسخه جدید «چت جی‌پی‌تی» با قابلیت تعامل صوتی؛ رویای فیلم «او» به واقعیت پیوست