زنگ خطر ابولا در اروپا به صدا درآمد

زنگ خطر ابولا در اروپا به صدا درآمد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

میسیونر اسپانیایی میگل پاخارس اولین اروپایی مبتلا به ویروس ابولا بود که از لیبریا به مادرید منتقل شد. پاخارس ۷۵ ساله در تاریخ هفتم اوت به بیمارستان کارلوس سوم، بیمارستان نظامی نزدیک مادرید منتقل شد اما ۵ روز بیشتر دوام نیاورد و در تاریخ ۱۲ اوت درگذشت.

یکماه بعد مانوئل گارسیا ویخو، میسیونر و مدیر بیمارستان لونسار در سیرالئون به ابولا مبتلا شد و سه روز بعد در ۶۹ سالگی از دنیا رفت. نزدیک به ۳۰ استاد و پزشک معالج این دو مورد فوت اروپایی ها بواسطه ابولا را بررسی می کنند.

بتازگی خبر ابتلای یک پرستار اسپانیایی، که از جمله کسانی بود که داوطلبانه به بیماران کمک می کرد نگرانیهای زیادی را بوجود آورده است. مهم اینست که او مقیم اسپانیا است و سی ام سپتامبر بدلیل تب بالای ۳۸ درجه به بیمارستان مراجعه کرده است. ابتدا پزشکان به ابولا مشکوک نمی شوند و تنها آزمایش ها حضور ویروس را تایید می کند.

دبیرکل سلامت و بهداشت اسپانیا درباره ابتلای این پرستار می گوید:” فرآیند ابتلای این پرستار که وارد اتاق مانوئل گارسیا ویخو شده است در یک مرحله انجام گرفته است، مورد قبل از مرگ وی که این پرستار مسئول مرتب کردن تخت او و وسایلش بود ه است. اما طبق اطلاعات مشخصی که داریم او با تجهیزات کامل وارد اتاق می شده است و ابتلای او کاملا عجیب به نظر می رسد. “

این روزها بسیاری از اسپانیایی ها سواالات زیادی درباره انتقال دو مبتلا به ویروس ابولا مطرح می کنند.

یکی از شهروندان مادرید می گوید: “فکر می کنم تصمیم انتقال این دو نفر به اسپانیا کاملا اشتباه بوده است. آنها اسپانیایی بودند اما نزدیک به ۲۰ و ۳۰ سال بوده که در آفریقا زندگی می کردند. بهترین تصمیم عدم انتقال آنها بود.”

انتقال و یا عدم انتقال بیماران اسپانیایی به موطنشان هر چه هست، شیوع و گسترش این ویروس در اروپا مایه نگرانی است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

گسترش ویروس ابولا به خارج از مرزهای آفریقا

روزی چند عدد تخم‌‌مرغ می‌توان خورد؟ متخصصان تغذیه پاسخ می‌دهند

چگونه انگیزه بیشتری برای دویدن داشته باشیم؟