Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

مزه‌ای از دُبی: طعم فرهنگ اسپانیایی در خوراک پایلای جوهر سیاه

مزه‌ای از دُبی: طعم فرهنگ اسپانیایی در خوراک پایلای جوهر سیاه
Copyright euronews
Copyright euronews
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

این غذای دریایی نخست در سراسر اسپانیا و بعدها در سراسر مدیترانه محبوبیت پیدا کرد و امروز غذای ملّی اسپانیا به‌شمار می‌رود.

آگهی

دنیل دلگادو، سرآشپز اسپانیایی درحالی که زیر تابلوی بزرگی از لولا فلورز، رقصندهٔ معروف فلامینگوی اسپانیا نشسته از نقش آشپزی در فرهنگ خود می‌گوید.

رستوران «لولا تابرنا اسپانیولا» در دُبی شما را به سفری در جهان طعم‌های اسپانیایی می‌برد. طراحی داخلی رستوران شبیه غذاخوری‌های محلی آندلس است، با حال‌وهوایی شیک‌تر.

سرآشپز دلگادو توضیح می‌دهد که بیشتر مشتری‌های او یا اسپانیایی‌اند یا پیش از این به اسپانیا سفر کرده‌اند و غذاهای محلی را می‌شناسند و او می‌کوشد تا غذاهای رستورانش هرچه بیشتر طعم اصیل اسپانیایی داشته باشند. پایلای جوهر سیاه، غذای مخصوص و ویژهٔ رستوران اوست. 

Andalucian Interior Lola Taberna
لولا تابرناAndalucian Interior Lola Taberna

او مواد اولیه غذاهای خود را از اسپانیا می‌آورد، برنجِی که برای پختن پائلای جوهر سیاه استفاده می‌شود، از «والنسیا» و فلفل قرمز این غذا از «کاستی‌لامانخا» می‌آید. او می‌گوید که رمز خوشمزگی این نوع پایلا آن است مثل کم‌حجم و نازک از کار در بیاید. او می‌گوید هر سال سعی می‌کند این غذا را بهتر کند تا به یک دستور پخت کامل برسد.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

دلگانو توضیح می‌دهد که خوراک پایلا جان می‌دهد برای دورهمی‌ها و می‌گوید: «پخت و صرف غذا به شکل دورهمی بخشی از فرهنگ اسپانیا است. ما از بچگی در اسپانیا همه با هم غذا را می‌پختیم و دورهم می‌خوریم.»

www.lolataberna.com
پایلای جوهر سیاهwww.lolataberna.com

او می‌گوید پایلای مادرش بهترین پایلای دنیاست. پایلا که در اصل خوراکی است از ترکیب برنج و مخلفات، از والنسیا در ساحل شرقی اسپانیا می‌آید. آن را در تابهٔ بزرگ و داغی می‌پزند و اسم آن یعنی پایلا هم از همین شیوهٔ پخت گرفته شده است. این غذای دریایی نخست در قرن نوزدهم در سراسر اسپانیا و بعدها در سراسر مدیترانه محبوبیت پیدا کرد و امروز غذای ملّی اسپانیا به‌شمار می‌رود.

سرآشپز دلگانو می‌گوید امروز غذاهای اسپانیایی بیش از پیش در دنیا شناخته شده‌اند و می‌افزاید: «وقتی اسم پایلا را می‌شنوید بلافاصه می‌فهمید که غذایی اسپانیایی است و مردم در خاورمیانه هم این غذا را خیلی دوست دارند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مزه‌ای از دبی با یک کیک سفارشی خامه‌ای

طعم ویژهٔ نیکئی، تلفیق آشپزی دو فرهنگ ژاپن و پرو

خوراک ماهی کاد با سس میزوی سیاه؛ غذای رستوران ممتاز ژاپنی در دبی