پاسخ گزارشگر یورونیوز از فضا به سوال مخاطب فارسی‌زبان؛ فضانوردان از چه می‌ترسند؟

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
پاسخ گزارشگر یورونیوز از فضا به سوال مخاطب فارسی‌زبان؛ فضانوردان از چه می‌ترسند؟
کپی رایت  EURONEWS NASA

بالاخره در گزارش‌های یورونیوز از فضا نوبت به سوال فارسی‌زبان‌ها رسید. این آخرین گزارش لوکا پارمیتانو و اندرو مورگان از ایستگاه فضایی بین‌المللی برای شماست.

علی از آنها پرسیده «بزرگترین و وحشتناک‌ترین ترسی که فضانوردان از فضا دارند، چیست؟»

اندرو مورگان، فضانورد ناسا در پاسخ به این سوال می‌گوید: «بدون شک زندگی در ایستگاه فضایی بین‌المللی خطرات زیادی دارد، ما برای برخی موارد اضطراری آموزش می‌بینیم.»

او در ادامه گفت: «اینجا نگران حریق و جو سمی هستیم، اینجا مواد شیمیایی صنعتی فراوانی وجود دارد و می‌خواهیم اطمینان حاصل کنیم همه این‌ها تحت کنترل ماست.»

به گفته آقای مورگان «از آنجا که در ایستگاه فضایی در اتاقک‌های تحت فشار قرار گرفتیم، همیشه این احتمال وجود دارد که فشارزده شویم یا اینکه یک ریزشهاب بتواند اینجا حفره‌ای ایجاد کند. و تنظیم فشار اینجا به هم بریزد. اینها از جمله مواردی است که اغلب برای مواجه با آن آموزش می‌بینیم.»

این فضانورد ناسا همچنین تاکید کرد: «اما به‌طور روزمره همیشه در مورد این چیزها فکر نمی‌کنیم یا نگران این موضوع نیستیم، چرا که می‌دانیم کارمان خطرناک است. بنابراین به تنها چیزی که فکر می‌کنیم این است که کارمان را صحیح و بدون نقص انجام دهیم تا آژانس فضایی و کشورمان و حتی خودمان را خجالت‌زده نکنیم.»

گزارش‌های لوکا پارمیتانو و اندرو مورگان از فضا به پایا رسید. ماموریت آنها در ایستگاه فضایی بین‌المللی رو به پایان است و آنها به زودی به زمین بازخواهند گشت.