Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

همکلاسیهایی که ربات هستند

همکلاسیهایی که ربات هستند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

همکلاسی جدید دانش آموزان از این پس رباتهایی خواهند بود که بدست آن ها ساخته می شوند.

آگهی

همکلاسی جدید دانش آموزان از این پس رباتهایی خواهند بود که بدست آن ها ساخته می شوند. نمونه آن آلفا است. آلفا رباتی در حال توسعه است اما دیری نمی پاید که جوانان در مدارس رباتهایی از دست آلفا را بسازند.

این ربات محصول نوآوری کمپانی اوبتک چینی است. مدیرعامل این شرکت می گوید: «در گذشته تعلیم کودکان بطور فراگیری تنها با تمرکز روی تئوری انجام می شد. ما تئوریها را بارها برای آنها تکرار می کردیم. آنها امتحانات زیادی می دادند و اما بطور عملی کاری انجام نمی دادند و یاد نمی گرفتند. آنها کار واقعی در محیط فناوریهای جدید را یاد نمی گرفتند. آنها کار با دست را فرا نمی گرفتند. آنها فقط دانش را بصورت تئوری فراگرفتند و این موضوع کمکی به آینده فناوریهای جهان نمی کند. این به پیشرفت صنعت رباتها کمکی نمی کند.»

آلفا در امریکا ۱۰۰۰ دلار بفروش می رسد و به گفته مدیران این شرکت میلیون های سفارش خرید کیت اولیه این ربات به ثبت رسیده است.

دانشمندان همچنین سعی کرده اند با پیشرفت در بخش فناوریهای سمعی و بصری زمینه ای را فراهم کنند تا دانش آموزان با دیدن و شنیدن و لمس کردن علم را بهتر از گذشته درک کنند. مدیرعامل شرکت لمس هستی می گیود: «با کمک فناوریهای جدید بصری می توانیم کمک کنیم تا دانش آموزان واقعیت دانش و علم را بطور عملی آزمایش کنند. در هر کلاسی ۳۰ درصد بچه ها علم را با حرکات و اعمال شما یاد می گیرند. آنها باید برای فراگیری از دستهایشان استفاده کنند. به همین دلیل دیدن و شنیدن کمک زیادی به درک بالای مفاهیم علمی می کند و اما بهتر از آنها لمس کردن خواهد بود.»

برخی از بازیها مانند لگوهای الکتریکی کمک زیادی به یادگیری علم الکترونیک و کار با سخت افزارهای الکترونیکی می کنند. دانش آموزان با کمک سنسورهای رنگی می توانند روش های مختلف برای آنچه علوم پایه برای ساخت یک ربات هستند را فرا بگیرند. آنها همچنین اساس برنامه ریزی و سخت افزارها رایانه ای را نیز در این پروسه درک می کنند.

امروز وسایل و تجهیزات آموزش و پرورش کاملا تغییر کرده است. می توان انتظار داشت تا حضور رباتها و رایانه ها در سرکلاسهای درس تا آینده ای نه چندان دور در سراسر جهان فراگیر شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فناوری‌های تازه هواوی در خدمت دیجیتالی‌کردن شرکت‌های کوچک و متوسط

نسل تازهٔ تجهیزات خودرو؛ شیشهٔ لمسی با قابلیت دودی‌شدن و تبدیل به پردهٔ سینما

دیدگاه‌های تازه و مقالات علمی دربارهٔ جوّ مریخ؛ حاصل طرح فضایی امارات