Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

خانه ارزان قیمت دانشجویی در کپنهاگ، هشتمین شهر گران دنیا

خانه ارزان قیمت دانشجویی در کپنهاگ، هشتمین شهر گران دنیا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

خانه ای از چهار کانتینر بی مصرف، بدون ضایعات کربنی و شناور در اسکله کپنهاگ ساخته شده است.

آگهی

خانه ای از چهار کانتینر بی مصرف، بدون ضایعات کربنی و شناور در اسکله کپنهاگ ساخته شده است. این پیش نمونه اولیه در پایتخت دانمارک، یکی از گرانترین شهرهای دنیا با زیربنای ۳۰۰ متر مربع، یک مسکن دانشجویی با ۱۲ اتاق، حمام، آشپزخانه و حیاط است. کیم لودوپ، مدیر شرکت سازنده می گوید مسکن ارزان قیمت انگیزه این پروژه بوده است و می افزاید: «زمین در قسمتهای مرکزی شهر گران است و معمولا کاربری تجاری یا اداری دارد. حتی اگر زمین یا ملکی غیر از این پیدا بشود، قیمت آن بسیار بالا است.»

تغییر کاربری کانتیتر به خانه با هدف صرفه جویی در مصالح و انرژی، دهه هفتاد میلادی در کالیفرنیا رواج پیدا کرد. اما این خانه ها از فناوریهای جدید مانند بام با صفحه های خورشیدی و استفاده از دمای آب دریا برای گرمایش مسکن بهره می برند. کیم لودروپ می گوید استفاده از فناوریهای سازگار با محیط زیست و دادن امید و انگیزه به نسل آینده هدف این پروژه است. او می افزاید: «دانشجویان و جوانها آینده ما هستند. برای تشویق آنها به ادامه تحصیلات باید به آنها امید و انگیزه بدهیم.آنها کسانی هستند که مشکلات آینده را حل می کنند.»

بنا به آمار موسسات معتبر بین المللی، کپنهاگ هشتمین شهر گران دنیا در سال ۲۰۱۶ است. این درحالی است دانمارک ۷ هزار و سیصد کیلومتر خط ساحلی دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پروژه قرن دانمارک؛ ساخت جزیره مصنوعی در کپنهاگ جنجال‌آفرین شد

فناوری‌های تازه هواوی در خدمت دیجیتالی‌کردن شرکت‌های کوچک و متوسط

نسل تازهٔ تجهیزات خودرو؛ شیشهٔ لمسی با قابلیت دودی‌شدن و تبدیل به پردهٔ سینما