واقعیت افزوده در کنار واقعیت مجازی، دورنمای فناوری

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
واقعیت افزوده در کنار واقعیت مجازی، دورنمای فناوری

کارشناسان معتقدند که دنیای بازی های کامپیوتری به سمت «واقعیت مجازی / واقعیت افزوده» پیش می رود. واقعیت افزوده عناصری مجازی را در اطراف محل استقرار کاربر اضافه می کند.

تحلیلگران موسسه آی اچ اس می گویند که میزان استفاده از هدست های واقعیت مجازی از ۴ میلیون در سال ۲۰۱۵، به ۸۱ میلیون در سال ۲۰۲۰ خواهد رسید.

در آخرین نمایش «واقعیت مجازی/ واقعیت افزوده» در لندن می توان قابلیت تطابق فناوری توسط تولیدکنندگان و فروشندگان محصولات این تکنولوژی را جهت جلب نظر مشتریان مشاهده کرد.

فرانسوآ دو بودینا، مدیر بازاریابی شرکت زرولایت می گوید: «پیش از این نیز ما در صنعت بازی فعالیت می کردیم و بازیهای مسابقه ماشین را طراحی می کردیم. وقتی این تجربه را با کیفیت بالای فناوری روز کنار هم قرار دهیم یک فضای چند وجهی حاصل می شود که کیفیتی بالا در نورپردازی و عناصر بازی دارد. شما می توانید با ماشین مسابقه دهید و در عین حال (با اضافه شدن عناصر مجازی در فضای واقعی) حرکت آن ماشین را در فضای حقیقی مشاهده کنید.»

بازدید از نمایشگاه لندن دورنمای گسترش واقعیت افزوده و واقعبت مجازی در سالهای آینده را به خوبی نشان می دهد. وی جی میچالیک، تحلیلگر تحقیقات دیجیتال می گوید: «بعضی از افراد در آغاز موج این فناوری، واقعیت مجازی را چهارمین دوران تکنولوژی پس از کامپیوترهای شخصی، اینترنت و موبایل می دانستند. من فکر می کنم که این توصیف دقیقی می تواند باشد از فناوری ترکیبی واقعیت مجازی و واقعیت افزوده.»

واقعیت مجازی و واقعیت افزوده در سکوی پرش به سوی آینده تکنولوژی قرار دارند. چه در عرصه بازی های کامپیوتری و چه در زمینه ارتباطات و صنعت. کارشناسان معتقدند که علاوه بر بازی های کامپیوتری، واقعیت مجازی می تواند دریچه تازه ای در دنیای ارتباطات به سوی عبور از گوشی های تلفن باز کند.