Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

شبیه سازی یک غار در فرانسه به کمک سامانه مختصات سه بعدی

شبیه سازی یک غار در فرانسه به کمک سامانه مختصات سه بعدی
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مجموعه شبیه سازی شده غار لاسکو در فرانسه در اندازه اصلی این غار در حال ساخت است.

آگهی

مجموعه شبیه سازی شده غار لاسکو در فرانسه در اندازه اصلی این غار در حال ساخت است. از این غار دوران ماقبل تاریخ که در دوردون در جنوب غربی فرانسه واقع شده است به عنوان «کلیسای سیستین هنر ماقبل تاریخی» نام برده می شود.

این غار در سال ۱۹۴۰ کشف شد و مجموعه بدلی آن در روز ۱۵ دسامبر (۲۵ آذر) افتتاح خواهد شد.

شبیه سازی این غار به کمک فناوری موسوم به «ابر نقاط» سامانه مختصات سه بعدی ممکن شده است. نقاشیها و حجم غار شبیه سازی شده مشابه غار اصلی خواهد بود.

در این غار بدل، یک رشته امکانات تفریحی-آموزشی در معرض استفاده بازدیدکنندگان قرار می گیرد.

دلفین ربا، از طراحان محل شبیه سازی شده غار لاسکو می گوید: «بررسی می کنیم که آیا تصویر درست در جایی که مد نظر ما است قرار گرفته است یا خیر. اینها مدلسازی هایی هستند که برای کنترل محل ویدئوپروژکتورها طراحی شده اند.»

یکی دیگر از جذابیتهای این غار شبیه سازی شده سینمای سه بعدی خواهد بود. فیلمی که قرار است در مورد گیاهان و حیوانات تاریخی در این محل به نمایش در آید همچنان در یک استودیوی تولید انیمیشن در حال ساخت است.

مهدی علوی، مدیر استودیوی تولید کننده این انیمیشن می گوید: «یک کمیته علمی بر تهیه انیمیشن نظارت داشت. تمام جزئیات را با کارشناسان مرور کردیم. در نتیجه به خوبی می توانیم با چشم انداز آن دوران آشنا شویم.»

در این غار شبیه سازی شده همچنین امکان تماشای سه بعدی غار با عینکهای ویژه وجود خواهد داشت. به این ترتیب بازدیدکنندگان خواهند توانست همانند یک بازی ویدئویی با آن آشنا شوند.

این مجموعه بخشی از غار لاسکو را که تاکنون در این مقیاس به نمایش در نیامده بود، در معرض دید عموم قرار می دهد. تنها چهره انسانی نقاشی شده بر روی دیوار غار لاسکو «صحنه مرد مرده» نام دارد. تصویری که ۲۰ هزار سال پیش نقاشی شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فناوری‌های تازه هواوی در خدمت دیجیتالی‌کردن شرکت‌های کوچک و متوسط

نسل تازهٔ تجهیزات خودرو؛ شیشهٔ لمسی با قابلیت دودی‌شدن و تبدیل به پردهٔ سینما

دیدگاه‌های تازه و مقالات علمی دربارهٔ جوّ مریخ؛ حاصل طرح فضایی امارات