Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

ارتباط زنده و همزمان دو شهر اروپایی در فضای سایبری

ارتباط زنده و همزمان دو شهر اروپایی در فضای سایبری
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دو شهر اروپایی که از نظر تاریخی، زبان و جغرافیا با هم فاصله دارند در فضای سایبری متحد شده اند.

آگهی

دو شهر اروپایی که از نظر تاریخی، زبان و جغرافیا با هم فاصله دارند در فضای سایبری متحد شده اند. در این فضای مجازی، کاربر از میدان معروفی در برلین وارد و از ایستگاه قطار شهر ورسلاو در لهستان خارج می شود. دو شهر وروست واو و سن سباستین در اسپانیا، مشترکا به عنوان پایتخت فرهنگی اروپا در سال ۲۰۱۶ برگزیده شده اند. این تلاش در چارچوب پروژه «لونتا» انجام شده و با استفاده از دوربین های متعدد و ویدیوهای دیواری دو شهر را تنها با اختلاف یک ثانیه بهم پیوند می دهد.

کریس بالدوین، سازنده این برنامه چند گرایشی می گوید: «لونتا پنجره ای بین دو شهری است که از هم جدا شده اند و در زمینه های مختلف با هم فاصله دارند. اول اینکه در دو کشور مختلف هستند. زبانشان با هم فرق می کند و از نظر جغرافیایی با هم فاصله دارند. بعلاوه از نظر حافظه و رویدادهای تاریخی نیز اختلاف دارند. شهر ورسلاو تا سال ۱۹۴۵ یک شهر آلمانی بود.»

سامانه دروبین ها بخش مهم این پروژه است. علاوه بر آن، صفحه نمایش های بزرگی روی داربست ها قرار گرفته و از طریق سرور بهم متصل شده اند. یک تکنیسین لونتا در وروسلاو می گوید: «در این سامانه ۶۰ صفحه نمایش داریم که به ۶۰ کامپیوتر وصل هستند. با استفاده از یک شبکه پخش زنده به شهر دیگر ارتباط داریم. با پروژه لونتا می توانیم دو شهر را در یک زمان بهم مرتبط کنیم.»

ایده بازی و حرکت یکی از بخش های اصلی این پروژه است. بازدید کنندگان به رقصیدن و برقراری ارتباط با بازدید کنندگان در سوی دیگر صفحه یا نوشتن پیام مجازی برای یکدیگر ترغیب می شوند. به نظر بسیاری از آنها روبرو شدن با همسایگان خود در کشوری دیگر lتفاوت های فرهنگی و فاصله ها را کمرنگ می کند. این چیدمان به مدت سه ماه تا اواسط تیرماه برپا خواهد بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فناوری‌های تازه هواوی در خدمت دیجیتالی‌کردن شرکت‌های کوچک و متوسط

نسل تازهٔ تجهیزات خودرو؛ شیشهٔ لمسی با قابلیت دودی‌شدن و تبدیل به پردهٔ سینما

دیدگاه‌های تازه و مقالات علمی دربارهٔ جوّ مریخ؛ حاصل طرح فضایی امارات