Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

فضانورد بریتانیایی از مشکلات احتمالی در ایستگاه فضایی می گوید

فضانورد بریتانیایی از مشکلات احتمالی در ایستگاه فضایی می گوید
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied
آگهی

تیم پیک فضانورد بریتانیا، ۱۵ دسامبر برای پیوستن به فضانوردان ایستگاه فضایی بین المللی به فضا پرتاب خواهد شد. در این برنامه آکادمی فضانوردان با او دیدار کردیم و از او پرسیده ایم اگر چیزها طبق نقشه جلو نرود چه خواهد شد.

تیم پیک فضانورد آژانس فضایی اروپا می گوید: «یکی از مشکل ترین کارهایی که فضانورد باید یاد بگیرد کارآ و انعطاف پذیر بودن است. افراد فراوانی وقت زیادی صرف فکر در این باره کرده اند که چه مشکلاتی ممکن است در ایستگاه فضایی پیش آید و چه واکنشی باید نشان داد.»

وی می افزاید: «اگر قطعات سرگردان به ایستگاه فضایی بخورد و فشار هوا در ایستگاه فضایی شروع به کاهش کند باید تلاش کنیم که بخشی از ایستگاه را که نشت دارد به سرعت پیدا کنیم و آن را از بقیه ی ایستگاه فضایی جدا کنیم تا هوای کل ایستگاه فضایی خالی نشود. اگر این کار با موفقیت همراه نباشد و اوضاع خطرناک شود ایستگاه فضایی را تخلیه خواهیم کرد به فضاپیمای سویوز می رویم، از ایستگاه فضایی جدایش می کنیم و به زمین می رویم.»

تیموتی پیک

در سال ۱۹۷۲ در شهر چیچستربریتانیا به دنیا آمده است. او فارغ التحصیل رشته خلبانی ارتش از مدرسه نظامی سلطنتی سندهرست است. او اولین فضانورد بریتانیایی است که از ایستگاه فضایی بین المللی بازدید می کند و برای راهپیمایی فضایی به هر دو سیستم آمریکایی و روسی اموزش دیده است. او در ماراتن لندن شرکت کرده و اکنون به عنوان سفیر علم و فضا در بریتانیا مشغول کار است. او در نوامبر سال ۲۰۱۵ میلادی برای یک ماموریت شش ماهه به ایستگاه فضایی بین المللی خواهد رفت

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اطلاعات ماهواره ها درباره تغییرات آب و هوایی زمین در سال ۲۰۱۵

فرود «اودیسئوس» روی ماه؛ آمریکا پس از نیم قرن بار دیگر به ماه بازگشت

کشف یک «اَبَر زمین» در فاصله تنها ۱۳۷ سال نوری از زمین