Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

افزایش ۵۰ درصدی تقاضا؛ سرمایه‌گذاران همچنان به ویزای طلایی پرتغال چشم دوخته‌اند

پرتغال
پرتغال Copyright کانوا پرو
Copyright کانوا پرو
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

تقاضای سرمایه‌گذاری برای دریافت روادید طلایی در پرتغال که به خارجی‌های ثروتمند حق اقامت در این کشور می‌دهد ۵۰ درصد افزایش یافته است.

آگهی

تقاضای سرمایه‌گذاری برای دریافت روادید طلایی در پرتغال که به خارجی‌های ثروتمند حق اقامت در این کشور می‌دهد ۵۰ درصد افزایش یافته است.

اعطای ویزای طلایی انتقادهای فراوانی به دلیل افزایش قیمت مسکن و اجاره بها در پرتغال برانگیخته است. کمیسیون اروپا هم خواستار لغو این پروژه ملی شده است.

صدور ویزای طلایی در دهه گذشته، ۶.۶ میلیارد یورو برای پرتغال درآمد داشته که بخش عمده‌ای از این پول از طریق خرید املاک به ثبت رسیده است. بالاترین درخواست‌ها از سوی شهروندان چینی، برزیلی و ترکیه‌ای ارائه شده است.

با این حال آنتونیو کاستا، نخست وزیر پرتغال در اوایل نوامبر گفت که دولتش پس از ۱۰ سال در حال ارزیابی صدور ویزای طلایی برای سرمایه‌گذاران خارجی است. او در ادامه این سؤال را مطرح کرد که آیا این برنامه هنوز توجیه‌پذیر است یا خیر.

بر اساس اعلام برخی از شرکت‌هایی که پرونده شهروندان غیر اتحادیه اروپا را برای دریافت ویزای طلایی پرتغال پیگیری می‌کنند، اظهارات کاستا «تأثیر قابل توجهی بر تمایل» سرمایه‌گذاران خارجی داشته است.

بنا به داده‌های اداره مهاجرت پرتغال که روز یک‌شنبه منتشر شده، سرمایه‌گذاری از طریق ویزای طلایی در این کشور در ماه نوامبر با افزایش ۴۸ درصدی نسبت به ماه اکتبر به ۶۵ میلیون یورو رسیده است. این رقم نسبت به سال گذشته میلادی ۴۱ درصد افزایش یافته است.

سازمان شفافیت بین‌المللی با زیر سؤال بردن پروژه ویزاهای طلایی، بر این نظر است که این برنامه می‌تواند برای پولشویی استفاده شود. کمیسیون اروپا هم چنین برنامه‌هایی را یک خطر امنیتی بالقوه عنوان کرده است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

اما در مقابل، شرکت‌هایی که به شهروندان غیر اتحادیه اروپا کمک می‌کند تا به پرتغال مهاجرت کنند، بر این نظرند که چنین ادعایی به دلیل وجود «قوانین بسیار سختگیرانه» منطقی نیست، زیرا آن‌ها «به مجرمان یا پولی که منبع آن را نمی‌دانند» اجازه ورود نمی‌دهند.

بریتانیا در ماه فوریه و پس از حمله نظامی روسیه به اوکراین، ویزای طلایی برای روس‌ها را در بحبوحه «نگرانی‌ها» در مورد ورود پول غیرقانونی شهروندان روسیه، لغو کرد.

بر اساس اعلام اداره مهاجرت پرتغال، این کشور ویزای طلایی را برای روس‌ها به حالت تعلیق درآورده است، اما از زمان اجرای این پروژه، ۴۳۱ شهروند روس از آن بهره‌مند شده‌اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اسپانیا طرح اعطای اقامت در قبال خرید ملک موسوم به «ویزای طلایی» را لغو می‌کند

ثبت بالاترین نرخ در ۶ ماه گذشته؛ سومین هفته متوالی رشد قیمت برای طلا رقم خورد

درآمد ۵۶ میلیون یورویی پرتغال از صدور ویزای طلایی سرمایه‌گذاری