Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

استقبال روسیه از احیای فوری برجام؛ بورل: اکثر کشورهای با طرح اتحادیه اروپا موافقت کردند

جوزپ بورل
جوزپ بورل Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اعلام کرد که اکثر کشورهایی که در گفتگوهای هسته‌ای با ایران مشارکت دارند، با پیشنهاد اتحادیه اروپا که هدف آن حفظ توافق هسته‌ای ۲۰۱۵ است، موافقت کرده‌اند.

آگهی

جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اعلام کرد که اکثر کشورهایی که در گفتگوهای هسته‌ای با ایران مشارکت دارند، با پیشنهاد اتحادیه اروپا که هدف آن حفظ توافق هسته‌ای ۲۰۱۵ است، موافقت کرده‌اند. 

آقای بورل در جریان مصاحبه روز سه‌شنبه با تلویزیون ملی اسپانیا ادامه داد: «من هنوز پاسخی از سوی ایالات متحده [به طرح پیشنهادی اتحادیه اروپا] دریافت نکرده‌ام ولی انتظار داریم طی هفته جاری این پاسخ را دریافت کنیم.»

او همچنین در مورد محتوای پاسخ ایران به طرح پیشنهادی اتحادیه اروپا برای احیای برجام نیز بدون اشاره به هیچ‌گونه جزئیاتی گفت که ایران خواستار چند مورد تعدیل و تغییر در طرح پیشنهادی اتحادیه اروپا شده است.

البته آقای بورل روز دوشنبه پاسخ ایران را به پیشنهاد اتحادیه اروپا «منطقی» توصیف کرده بود. 

در همین حال، میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی نیز روز سه‌شنبه با انتشار پیامی توییتری از احیای فوری برجام استقبال کرد.

آقای اولیانوف نوشت: «فوق‌العاده می‌شود اگر آمریکا و ایران هر چه زودتر بر آخرین اختلافات خود با موفقیت فائق آیند. زمان آن فرا رسیده است که توافق‌ احیای برجام بدون تاخیر بیشتر حاصل شود.»

ایران از ۱۶ ماه پیش در حال مذاکره مستقیم با چهار عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل متحد به اضافه آلمان و نیز گفتگوی غیرمستقیم با ایالات متحده از طریق میانجیگری اتحادیه اروپاست، مذاکراتی که با هدف احیای برجام و لغو تحریم‌های اقتصادی آمریکا چهار سال پس از خروج یکجانبه دولت دونالد ترامپ از توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ در جریان است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رهبران چهار قدرت غربی درباره احیای برجام گفتگو کردند

عالی‌ترین دادگاه اتحادیه اروپا مجارستان را تا زمان رعایت قوانین پناهدگی اتحادیه روزانه یک میلیون یورو جریمه کرد

وضع تعرفه واردات خودروهای الکتریکی چینی از جیلی تا تسلا و بی‌ام‌و؛ کمیسیون اروپا نرخ‌ها را اعلام کرد