تستهای زیست محیطی روی خودروهای تولیدی اروپا آغاز شد

تستهای زیست محیطی روی خودروهای تولیدی اروپا آغاز شد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

اتحادیه اروپا اعلام کرد می خواهد تمام خودروهایی که در قاره سبز تولید می شوند را به نحوی کنترل کند تا این خودورها دیگر عامل آلودگیهای زیست محیطی نباشند. البته کارشناسان سازمان ملل می گویند اروپا همچنان راه طولانی برای دسترسی به پاکسازی کامل این خودروها پیش رو دارد. از جمعه اول سپتامبر تمام خودروهایی که در محدوده اتحادیه اروپا تولید و مورد استفاده قرار می گیرند لزوما باید پیش از استفاده تحت تست و کنترل‌های ویژه آلودگی هوا قرار گیرند. کنترلهای زیست محیطی همه ساله تکرار خواهند شد.

گرگ آرچر کارشناس اتومبیل می گوید: «کمیسیون باید طرحی را اجرا کند تا برای اطمینان اتومبیلها در تمام شرایط از جمله در جاده‌ها مورد آزمایش و امتحان قرار بگیرند. بسیار خوب است که اتحادیه اروپا تنها این طرح را روی خودروهای جدید آزمایش می کند. عمده گازهای تولید شده توسط خودروها منوکسیدکربن و اکسید نیتروژن است. به همین واسطه آزمایشگاههای خودروهای مورد آزمایش باید از کیفیت بالایی برخوردار باشند تا اندازه درست و صحیح این آلودگیها مشخص شوند. نکته مهم دیگر این است کدام سازمان و یا ارگانی بر کنترل آلودگیهای زیست محیطی نظارت می کند. کدام ارگانی این تستها را اجرا می کند.»

در سال ۲۰۱۵ پرفروشترین و محبوبترین کمپانی خودروسازی جهانی، فولکس واگن، با رسوایی و دروغگویی مسئولین این کمپانی درباره میزان آلوده سازی موتور خودروهایی این کمپانی مواجه شد و این رسوایی باعث شد تا بسیاری از شهروندان اطمینان خود را به کمپانیهای بزرگ خودروسازی از دست بدهند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شکست طرفداران روسیه در انتخابات کرواسی؛ محافظه‌کاران پیروز نیاز به ائتلاف با راست افراطی دارند

آغاز انتخابات پارلمانی در کرواسی؛ رئیس جمهور منتقد اروپا در سودای نخست‌وزیری است

جنجال فرهنگی در لهستان؛ مشق شب دانش‌آموزان حذف می‌شود