ابراز نگرانی اتحادیه اروپا از وضع تحریم های جدید آمریکا علیه روسیه

ابراز نگرانی اتحادیه اروپا از وضع تحریم های جدید آمریکا علیه روسیه
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اتحادیه اروپا نسبت به اجرای تحریم های جدید ایالات متحده علیه روسیه ابراز نگرانی کرد.

آگهی

اتحادیه اروپا نگرانیهای خود نسبت به اجرای تحریم های جدید ایالات متحده علیه روسیه را نشان داد. کنگره آمریکا تصویب تحریم های جدید علیه دولت روسیه را در اولویت قرار داده است. تحریم های جدید عمدتا صنایع تولید انرژی های فسیلی روسیه را هدف گرفته واروپا بیش از همیشه وابسته به انرژیهای فسیلی این کشور است.

سخنگوی کمیسیون اروپا مارگراتیس شیناس در اینباره می گوید: «ما روند اجرای تحریمها را با نگرانی دنبال می کنیم. چرا که تحریم ها جدید منافع اتحادیه اروپا را هم به خطر می اندازد. ما از تمام شبکه های سیاسی استفاده خواهیم کرد تا این نگرانیها به گوش متحدان آمریکایی برسد.»

تحریم های جدید آمریکا علیه روسیه، صنایع سنگین و معادن را نیز دربرمی گیرد. برای کریستینا برزینا، تحلیلگر مسایل سیاسی، تصمیم جدید کنگره فصل تازه ای را در روابط اتحادیه با آمریکا می گشاید.

کریستینا برزینا می گوید: « اتحادیه اروپا و کشورهای عضو عادت دارند که تا برخی از مواقع با مانورهای کنگره و دولت آمریکا بازی نخورند و سریعا لابی گری کنند تا تصمیم های بهتری در عرصه سیاست خارجی گرفته شود. از زمان الحاق شبه جزیره کریمه به روسیه که اروپا و آمریکا آنرا برسمیت نمی شناسند تحریمها علیه روسیه همواره بصورت هماهنگ بین دو متحد فراسوی اقیانوس اطلس انجام شده است. از این پس اگر کنگره می خواهد نقش متفاوتی بازی کند نوع روابط اتحادیه اروپا و آمریکا هم عوض خواهد شد.»

بسیاری از کشورهای اروپایی خصوصا در شرق بیشتر از هفتاد درصد در مصرف انرِژیهای فسیلی به کشور روسیه وابسته هستند. در صورت تصویب نهایی تحریمهای جدید علیه روسیه کشورهای اروپایی هم ناگزیر باید روند متحد آمریکایی خود را دنبال کنند و به این ترتیب با بحران انرژی مواجه خواهند شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

واردات نفت ۸۲ درصد و گاز ۵۱ درصد از روسیه به اتحادیه اروپا کاهش یافت

از طرح مشترک کارشناسان آلمانی و فرانسوی برای اصلاح اتحادیه اروپا و گسترش آن چه می‌دانیم؟

تجربه‌های اروپایی؛ چند کشور اروپایی بالای ۱۰ میلیون و کدام شهرها بیش از ۱ میلیون نفر جمعیت دارند؟