بارنیه: برکسیت اخاذی و باج خواهی نیست تنها مثل همه جدایی ها گران است

بارنیه: برکسیت اخاذی و باج خواهی نیست تنها مثل همه جدایی ها گران است
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سخنان بوریس جانسون، وزیر خارجه بریتانیا، درباره اینکه اتحادیه اروپا در مذاکرات برکسیت اقدام به اخاذی و باج گیری از بریتانیا می کنند مقامات اتحادیه اروپا را خشمگین کرده…

آگهی

سخنان بوریس جانسون، وزیر خارجه بریتانیا، درباره اینکه اتحادیه اروپا در مذاکرات برکسیت اقدام به اخاذی و باج گیری از بریتانیا می کنند مقامات اتحادیه اروپا را خشمگین کرده است. میشل بارنیه، مسئول مذاکرات برکسیت و مذاکره کننده عالی در این باره می گوید: « برکسیت باج خواهی نیست، بلیط خروج هم نیست، کسی هم نمی خواهد دیگری را تنبیه کند، در مقابل نمی توان براحتی هم از کنار آن گذاشت، این جدایی مثل تمام جدایی ها گران است گران.»

عدم توافق بر سر حقوق شهروندان اروپایی مقیم بریتانیا مورد اصلی اعتراضات نمایندگان پارلمان اروپا و کمیسرهای اتحادیه است.

گی ورهوفشتات، نماینده پارلمان اروپا و یکسوی مذاکرات برکسیت در این باره گفت: «به نظرم سریع ترین و مطمئن ترین راه برای شهروندان برای همه آنها، چه شهروندان بریتانیا، چه کشورهای عضو اتحادیه اروپا، شناخت حقوق متقابل شهروندی است. حقوقی که می توان آنرا انجام داد و تنها یک شرط دارد، برسمیت شناختن این موضوع که باید حل و فصل مالی انجام بپذیرد. نمی گویم که ما نیاز داریم فورا به توافق در مورد ارقام، که معمول است برای مذاکرات سیاسی، برسیم اما حداقل باید در اصول توافق کنیم. »

پیشتر گی ورهوفشتات با یادداشت سرمقاله ای در روزنامه گاردین هشدار داده بود که پارلمان اروپا می تواند مذاکرت برکسیت را تعلیق کند. او نوشت که پیشنهادات دولت محافظه کار بریتانیا بنوعی شهروندان اروپایی مقیم بریتانیا را شهروند درجه دوم تصور می کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

افشای مفاد پیش‌نویس کمیسیون اروپا؛ از جرم انگاری تبلیغ مهاجرت تا دو برابر شدن مجازات زندان قاچاقیان

دیوان دادگستری اتحادیه اروپا مجوز ممنوعیت استفاده کارمندان زن از حجاب را در بخش دولتی صادر کرد

تبلیغات علیه رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا در بیلبوردهای مجارستان: «بیایید به ساز این‌ها نرقصیم»