Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

دیدار ترامپ و اردوغان در بروکسل با مقامات اروپا؛ تجارت و تنش زدایی

دیدار ترامپ و اردوغان در بروکسل با مقامات اروپا؛ تجارت و تنش زدایی
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا صبح پنجشنبه در بروکسل با ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا و دونالد توسک، رئیس شورای این اتحادیه دیدار…

آگهی

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا صبح پنجشنبه در بروکسل با ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا و دونالد توسک، رئیس شورای این اتحادیه دیدار کرد.

این دیدار در حالی برگزار شد که آقای ترامپ در دوران مبارزات انتخاباتی خود اتحادیه اروپا را بارها هدف انتقاد قرار داده و در مقابل، از برکسیت یا خروج بریتانیا از این اتحادیه حمایت کرده بود. او همچنین سال گذشته پایان عمر اتحادیه اروپا را در صورت عدم اجرای قوانین سخت تری برای ورود مهاجران، پیش بینی کرده بود.

سرنوشت پیمان تجاری و سرمایه گذاری ترنس-آتلانتیک موسوم به TTIP و موضوعات مربوط به تغییرات آب و هوایی از جمله مهمترین موضوعاتی است که رهبران اتحادیه اروپا قصد دارند درباره آنها با رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا گفتگو کنند.

در پایان دیدار صبح پنجشنبه دونالد توسک گفت: «چیزی که همکاری و دوستی ما را عمیق تر می کند ارزش های غربی و بنیادین ما یعنی آزادی، حقوق بشر و احترام به کرامت انسانی است. بزرگترین کار امروز ما ایجاد جهانی آزاد در چهارچوب این ارزش ها است و نه در چهارچوب منافع. باید ارزش ها و اصول در اولویت قرار گیرند.»

در این روز همچنین نشست دوجانبه ای میان روسای کمیسیون و شورای اروپا و رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه برگزار شد.

روابط دیپلماتیک اتحادیه اروپا و ترکیه در پی کودتای نافرجام ژوئیه ۲۰۱۶ میلادی و نقض گسترده حقوق بشر در این کشور تیره شد و همه پرسی تغییر قانون اساسی در ترکیه نیز که با هدف افزایش قدرت رئیس جمهوری این کشور برگزار شد، بر تنش میان آنکارا و بروکسل افزود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نشست بی‌حاصل برای تعیین منصب‌های اصلی اتحادیه اروپا؛ راست میانه و ایتالیایی‌ها چه خوابی دیده‌اند؟

خلبانان جوان اوکراینی در فرانسه با ذهنیتی متفاوت‌تر از آموزه‌های شوروی دوره می‌بینند

فهرست نامزدها برای پست‌های کلیدی اتحادیه اروپا در مهمانی غیررسمی سران؛ چه کسانی می‌مانند و می‌روند؟