استقبال کمیسیون اروپا از توافقنامه بین المللی کاهش آلودگی بخش حمل و نقل هوایی

استقبال کمیسیون اروپا از توافقنامه بین المللی کاهش آلودگی بخش حمل و نقل هوایی
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مقامات نهادهای اروپایی از توافقنامه بین المللی در زمینه کاهش آلودگی زیست محیطی بخش حمل و نقل هوایی استقبال کردند.

آگهی

مقامات نهادهای اروپایی از توافقنامه بین المللی در زمینه کاهش آلودگی زیست محیطی بخش حمل و نقل هوایی استقبال کردند. اجرای این توافقنامه تا سال ۲۰۲۷ میلادی اختیاری خواهد بود.

ویولتا بولچ، کمیسر حمل و نقل اتحادیه اروپا در این زمینه گفت: «وارد این مسیر شدیم و راه برگشتی هم موجود ندارد. ۶۵ کشور از همان ابتدا این توافقنامه را امضا کردند. ۱۸ کشور از ۲۰ کشوری که بزرگترین ساختار حمل و نقل هوایی را دارند این توافقنامه را امضا کردند. امضا کنندگان این توافقنامه ۸۰ درصد آلودگی حمل و نقل هوایی را تولید می کنند.»

جیمز فرانی، گزارشگر یورنیوز در بروکسل اظهار داشت: «این توافق پس از سالها مذاکره بدون نتیجه در زمینه کاهش گازهای گلخانه بخش حمل ونقل هوایی، بدست آمده است. در این توافق جریمه ای در نظر گرفته نشده و سقفی هم برای تولید آلودگی تعیین نشده است. شرکتهای هواپیمایی در صورت افزایش آلودگی خود باید اقدامات جبرانی انجام دهند، اقداماتی مثل کاشتن درخت. از سوی دیگر فعالان محیط زیست این اقدامات را کافی نمی دانند.»

فمیک دو یانگ، مدیر بنیاد «بررسی افزایش کربن» گفت: «سهم حمل و نقل هوایی در تولید گازهای گلخانه ای بسرعت در حال افزایش است. آلودگی این بخش در دهه های پیش رو چهار برابر خواهد شد. یعنی در سال ۲۰۵۰ میلادی، یک چهارم بودجه کربن به این بخش اختصاص خواهد یافت. بنابرین باید به این بخش توجه ویژه داشت. توافق روز گذشته نخستین گام برای کاهش آلودگی هوا است. این اقدام برای جلوگیری از کاهش گرمایش زمین کافی نیست، گرمایشی که اتفاق خواهد افتاد.»

هدف این توافقنامه و همچنین توافقنامه تغییرات اقلیمی پاریس مبارزه با گرمایش زمین است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تجربه‌های اروپایی؛ چگونه کشورها از زنان قربانی خشونت خانگی حمایت مالی، درمانی و حقوقی می‌کنند؟

افشای مفاد پیش‌نویس کمیسیون اروپا؛ از جرم انگاری تبلیغ مهاجرت تا دو برابر شدن مجازات زندان قاچاقیان

دیوان دادگستری اتحادیه اروپا مجوز ممنوعیت استفاده کارمندان زن از حجاب را در بخش دولتی صادر کرد