Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

«کمک به ادغام پناهجویان در جامعه به نفع کشورهای پذیرنده آنهاست»

«کمک به ادغام پناهجویان در جامعه به نفع کشورهای پذیرنده آنهاست»
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

سیاستهای پذیرش پناهجویان در جامعه، از یک کشور اروپا به کشور دیگر فرق می کند و در نتیجه آمادگی هر کشور برای پذیرش پناهجویان نیز متفاوت است. اما جریان

سیاستهای پذیرش پناهجویان در جامعه، از یک کشور اروپا به کشور دیگر فرق می کند و در نتیجه آمادگی هر کشور برای پذیرش پناهجویان نیز متفاوت است. اما جریان ورود پناهجویان به پایان نرسیده است و اگر وظیفه اخلاقی ما هم نباشد، مسلما به نفعمان هست که پناهجویان در حاشیه جامعه قرار نگیرند و عضو فعال جامعه شوند و در واقع خواسته اکثر این افراد هم همین است.

سوفی کلوده، خبرنگار یورونیوز درباره نحوه پذیرش پناهجویان در اروپا و نیازهای آنها برای ادغام در جامعه با اوژنیو آمبروسی، مدیر دفتر اروپایی «سازمان بین المللی مهاجرت» در بروکسل گفتگویی انجام داده است.

یورونیوز: طبق تجربه شما، به جز آموزش زبان و کمک به پناهندگان برای یافتن شغل، حداقل کاری که برای ادغام این افراد در جامعه باید انجام شود چیست؟ آیا کارهای دیگری هم باید صورت بگیرد؟

اوژنیو آمبروسی: «پذیرش آنها و در کنار آموزش زبان، آشنایی با فرهنگ جامعه و کمک به اینکه وارد بازار کار بشوند، به نظرم مهمترین اقداماتی است که تمام کشورهای عضو اتحادیه اروپا باید برای فرایند ادغام پناهجویان در جامعه انجام دهند. به نظرم همچنین باید توجه داشته باشیم که کمک به پناهجویان و متقاضیان پناهجویی تنها یک ادای بشردوستانه نیست. اینکار به نفع کشورهای پذیرنده هم هست زیرا ادغام بهتر پناهندگان در جامعه باعث می شود این افراد بخشی از جامعه ما شوند و نظام اجتماعی خودمان هم تقویت می شود.»

یورونیوز: نظرتان درباره کمکهای روان درمانی به پناهندگان چیست؟

اوژنیو آمبروسی: «تمام کسانی که به اروپا می آیند شرایط روانی و احساسی بسیار بدی را از سر گذرانده اند. گروهی از این افراد به شدت آسیب پذیرند. ۲۵ درصد پناهجویانی که طی دوسال گذشته به اروپا آمده اند، کودکان تنها و بی سرپرست در رده های مختلف سنی هستند. برخی از آنها خیلی کوچک هستند و به تنهایی سفر کرده و اکنون به دور از تمام افراد خانوده شان، در اروپا تک و تنها هستند. همچنین در بین پناهجویان افراد پیر و بیمار هم وجود دارد، یا زنانی که تمام راه را به تنهایی پیموده اند. به این ترتیب با طیفهای مختلفی از افراد آسیب پذیر روبرو هستیم که به فشار وضعیت می افزاید. در نتیجه حمایتهای روانی-اجتماعی برای بازگرداندن شأن انسانی پناهجویانی که به اروپا می آیند، عامل کلیدی و مهم است.»

یورونیوز: به نظرتان آیا اروپا اقدامات لازم را انجام می دهد؟

اوژنیو آمبروسی: «از نقطه نظر جمعیتی، لازم است اروپا نحوه استفاده از نیروی کار مهاجران را بهبود بخشد و بیشتر از نیروی کار آنها استفاده کند. در نتیجه فقط با مسئله کمک به پناجویان روبرو نیستیم. مسئله منافع خود اروپا هم برای مدیریت بهتر و هماهنگی مطرح است. در آخر هم شاهد هستیم که برخی از مناطق جهانی برای میزبانی پناهجویان خیلی بهتر عمل می کنند. منظورم فقط همسایگان کشورهای بحران زده ای مثل سوریه نیست. منظورم ایالات متحده آمریکا یا کاناداست که برنامه های سالانه گسترده ای برای اسکان پناهجویان دارند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حمایت روانی از پناهجویان برای حل مشکلات روحی آنها

ادغام پناهجویان در هلند وآلمان، آموزش زبان و یافتن شغل

کارگران نامرئی در مزارع اروپا؛ حقوق کم، استثمار و در معرض خطر سلامت