تدابیر امنیتی در مقر های پارلمان اروپا

تدابیر امنیتی در مقر های پارلمان اروپا
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بدنبال حملات هفته گذشته در پاریس، پارلمان اروپا تدابیر امنیتی داخل ساختمان های پارلمان در بروکسل و استراسبورگ را افزایش می دهد. در خارج از مقر

بدنبال حملات هفته گذشته در پاریس، پارلمان اروپا تدابیر امنیتی داخل ساختمان های پارلمان در بروکسل و استراسبورگ را افزایش می دهد.

آگهی

در خارج از مقر پارلمان دراستراسبورگ، پلیس، اتوموبیلها را با دستگاههای ردیاب کنترل کرده و هویت دیدارکنندگان و کارکنان پارلمان قبل از ورود در چادرهای بزرگی که در خارج از ساختمان تعبیه شده، بررسی می شود.

یکی از سخنگویان پارلمان اروپا می گوید: “ما میزان رفت و آمد کارکنان و نمایندگان پارلمان را کاهش داده ایم. می توانم بگویم در مقر پارلمان در بروکسل قدری سختگیرانه تر عمل می کنیم چون شرایط در آنجا فرق می کند.”

تدابیر امنیتی، همچنین، در بازار کریسمس استراسبورگ که از روز جمعه آغاز شد، بشدت افزایش یافته است. معمولا دو میلیون نفر از سراسر اروپا از بازار کریسمس استراسبورگ دیدن می کنند.

روز سه شنبه، شهردار استراسبورگ از وزیر کشور فرانسه خواست تا نیروهای امنیتی و پلیس را در این شهر تقویت کند: “ما همچنین کیفهای دستی را بازبینی می کنیم تا از ورود افراد مسلح جلوگیری کنیم.”

برخی مراسم برای کودکان لغو و کودکستانها تعطیل شده اند. فروشندگان در بازار کریسمس که برای اقتصاد استراسبورگ حیاتی است، می گویند این بازار هر ساله برپا بوده است اما حالا بخاطر یک گروه در اقلیت، همه چیز درهم ریخته و متوقف شده است. در این میان، برخی نیز معتقدند که شهروندان، صرف نظر از تهدیدات موجود، باید زندگی را به روال عادی ادامه دهند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

واردات نفت ۸۲ درصد و گاز ۵۱ درصد از روسیه به اتحادیه اروپا کاهش یافت

از طرح مشترک کارشناسان آلمانی و فرانسوی برای اصلاح اتحادیه اروپا و گسترش آن چه می‌دانیم؟

تجربه‌های اروپایی؛ چند کشور اروپایی بالای ۱۰ میلیون و کدام شهرها بیش از ۱ میلیون نفر جمعیت دارند؟