اجلاس وزیران کشور اتحادیه اروپا در مورد مهاجران

اجلاس وزیران کشور اتحادیه اروپا در مورد مهاجران
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

وزیران کشور اتحادیه اروپا می گویند اروپا اقدامات خود را برای بازپس فرستادن مهاجرانی که نه از جنگ بلکه از فقر گریخته اند، تسریع خواهد کرد. این وزیران

آگهی

وزیران کشور اتحادیه اروپا می گویند اروپا اقدامات خود را برای بازپس فرستادن مهاجرانی که نه از جنگ بلکه از فقر گریخته اند، تسریع خواهد کرد. این وزیران همچنین می گویند اروپا باید مرزهای خارجی خود را تقویت کند.

رابرت کالیناک، وزیر کشور اسلواکی گفت: “حفاظت از مرزهای اروپا به خارج، باید در صدر الویتها قرار گیرد. این مهمترین نکته در مذاکرات امروز بود… و البته تقویت پرسونل “فرانتکس” (آژانس حفاظت از مرزهای جنوبی اروپا) هم بسیار مهم است.”

برآورد می شود که تا پایان سال جاری، یعنی حدود سه ماه دیگر، اروپا با بیش از یک میلیون و پانصد هزار پناهجو روبروست؛ و این در حالی است که برخی کشورهای عضو از پذیرش آنها خودداری می کنند.

ژان اسل بورن، وزیر کشور لوکزامبورگ گفت: “آینده منطقه “شنگن” بر توانایی کنترل مرزهای خارجی اتحادیه اروپا مبتنی است. اگر نتوانیم از مرزهای خارجی امان بهتر حفاظت کنیم، این خطر وجود دارد که معاهده “شنگن” قابلیت خود را از دست بدهد.”

یونان و ایتالیا که جنوبی ترین مرزهای اتحادیه اروپا هستند، با سیل پناهجویان روبرویند که فاقد امکانات کافی حتی برای اسکان موقت آنها هستند.

شَاندور ژیروش، گزارشگر یورونیوز می گوید: “از بیانیه های اخیر اینطور بر می آید که سیاست درهای باز برای مهاجران به اروپا به پایان میرسد و رهبران اروپا چالش فشار مهاجرین را به خارج از مرزهای اروپا یا حفاظت از مرزهای خارجی اتحادیه انتقال می دهند.”

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تجربه‌های اروپایی؛ چگونه کشورها از زنان قربانی خشونت خانگی حمایت مالی، درمانی و حقوقی می‌کنند؟

افشای مفاد پیش‌نویس کمیسیون اروپا؛ از جرم انگاری تبلیغ مهاجرت تا دو برابر شدن مجازات زندان قاچاقیان

دیوان دادگستری اتحادیه اروپا مجوز ممنوعیت استفاده کارمندان زن از حجاب را در بخش دولتی صادر کرد