جو متشنج مذاکرات وزرای کشور اتحادیه اروپا در مورد پناهجویان

جو متشنج مذاکرات وزرای کشور اتحادیه اروپا در مورد پناهجویان
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

روز دوشنبه، اجلاس فوق العاده وزرای کشور اتحادیه اروپا در مورد پناهجویان، تحت الشعاع تصمیم آلمان برای کنترل مرزهایش، در بروکسل برگزار شد.

آگهی

اجلاس فوق العاده وزرای کشور اتحادیه اروپا در مورد پناهجویان، روز دوشنبه در بروکسل، مقر این اتحادیه، تحت الشعاع تصمیم آلمان برای کنترل مرزهایش برگزار شد.

دمیزیر توماس، وزیر کشور آلمان در بدو ورود به کنفرانس گفت: “ما به تعهدات کامل برای ایجاد مراکز اسکان مقدماتی پناهجویان، و سپس مکانیزمی که آنها را در چهارچوب زمانی دقیق در سراسر اروپا مستقر کند، نیازمندیم.”

با این همه، برخی کشورهای اروپای شرقی از جمله جمهوریهای چک و اسلواکی از پذیرش پناهجویان سرباز می زنند. وزیر کشور اسلواکی گفت: “بنظر ما، سهمیه بندی (پذیرش پناهجو) پاسخ مسئله نیست. از اسکان آنها در اروپا گذشته، باید نخست ببینیم چگونه می توان از ورود آنها ممانعت کرد و چطور می شود به پناهجویانی که در اردوگاههای ترکیه، اردن و لبنان مانده اند کمک رساند.”

رئیس کمیسیون اروپا در نطق سالیانه اش در هفته گذشته گفت پذیرش پناهجویان در اروپا الزامی است.

گزارشگر یورونیوز در بروکسل می گوید: «مذاکرات در جوی متشنج انجام می شود زیرا بسیاری از کشورهای اروپای شرقی با اجبار برای پذیرش پناهجویان مخالفند. همچنین نگرانی هایی در مورد آینده مقررات شنگن ( آزادی تردد در اتحادیه اروپا) وجود دارد.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تجربه‌های اروپایی؛ چگونه کشورها از زنان قربانی خشونت خانگی حمایت مالی، درمانی و حقوقی می‌کنند؟

افشای مفاد پیش‌نویس کمیسیون اروپا؛ از جرم انگاری تبلیغ مهاجرت تا دو برابر شدن مجازات زندان قاچاقیان

دیوان دادگستری اتحادیه اروپا مجوز ممنوعیت استفاده کارمندان زن از حجاب را در بخش دولتی صادر کرد