Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

طرح مالیاتی کمیسیون اروپا برای شرکتهای بزرگ

طرح مالیاتی کمیسیون اروپا برای شرکتهای بزرگ
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کمیسیون اروپا طرحی را پیشنهاد کرده است که بر اساس آن شرکتهایی که در اروپا فعالند باید به کشورهایی که در آن سود کسب می کنند، مالیات بپردازند.

آگهی

کمیسیون اروپا طرحی را پیشنهاد کرده است که بر اساس آن شرکتهایی که در اروپا فعالند باید به کشورهایی که در آن سود می کنند، مالیات بپردازند.

هسته اصلی این طرح به جریان انداختن قوانینی است که چهارچوب مالیاتی هر شرکت را بر پایه فعالیتش در کشورهای چندگانه اتحادیه اروپا ارزیابی می کند.

پی یر مسکوویسی، کمیسر اتحادیه اروپا در امور اقتصادی گفت: “ما یک بازار مشرک و یک رشته قوانین مشترک برای مالیات شرکتهایی داریم که در چند کشور فعالند. چنین شرکتهایی، منافع خود را بر اساس مقررات مالیاتی تنها یک کشور ارزیابی می کنند در حالیکه باید آنرا جداگانه برای هر کشوری (که در آن فعالند) حساب کنند.”

کمیسیون همچنین خواهان شفاف سازی در روند پرداخت یا فرار از مالیات است. روز چهارشنبه، کمیسیون اروپا نام سی کشور را در لسیت سیاه مناطقی گذاشت که ثروتمندان جهان اموال خود را برای فرار از مالیات به آنجا منتقل می کنند. در میان این کشورها، لیختن اشتاین، آندورا، موناکو و گروهی از کشورهای کارائیب و آمریکای لاتین قرار دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نشست بی‌حاصل برای تعیین منصب‌های اصلی اتحادیه اروپا؛ راست میانه و ایتالیایی‌ها چه خوابی دیده‌اند؟

خلبانان جوان اوکراینی در فرانسه با ذهنیتی متفاوت‌تر از آموزه‌های شوروی دوره می‌بینند

فهرست نامزدها برای پست‌های کلیدی اتحادیه اروپا در مهمانی غیررسمی سران؛ چه کسانی می‌مانند و می‌روند؟