وزیران خارجه اتحادیه اروپا درباره اقدام نظامی در مدیترانه تصمیم می گیرند

وزیران خارجه اتحادیه اروپا درباره اقدام نظامی در مدیترانه تصمیم می گیرند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

وزرای خارجه اتحادیه اروپا در بروکسل گردهم آمده اند تا در مورد آنچه اقدامات نظامی و ایمنی در آبهای دریای مدیترانه توصیف می کنند، تصمیم گیری کنند.

آگهی

وزیران خارجه کشورهای عضو اتحادیه اروپا در بروکسل گردهم آمده اند تا در مورد آنچه اقدامات نظامی و ایمنی در آبهای دریای مدیترانه توصیف می کنند، تصمیم بگیرند.

اتحادیه اروپا از اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد خواسته است تا اختیارات لازم را برای عملیات نظامی دریایی اتحادیه اروپا علیه قایقهای مهاجران غیرقانونی صادر کند.

فدریکا موگرینی، رئیس اداره سیاست خارجی اتحادیه اروپا، در بدو ورود به محل گردهمایی گفت: “نتیجه دیدار من از نیویورک حاکی از آن است که مخالفت عمده ای با قطعنامه پیشنهادی اتحادیه اروپا وجود ندارد. روشن است که در پایان امروز که تصمیم برای آغاز عملیات (نظامی) اتخاذ شود، برای شورای امنیت هم این امری فوری خواهد بود که قطعنامه خود را در این مورد صادر کند.”

در این میان، روسیه هشدار داده است که با استفاده از واژه “انهدام” (قایقهای مورد استفاده برای حمل مهاجران) در قطعنامه موافق نیست، اما وزیر دفاع بریتانیا گفت: “ما امروز باید واکنش نشان داده و شبکه باندهای بزهکار (در دریای مدیترانه) را مخدوش کنیم. این بدان معنی است که باید اطلاعات بیشتری از نحوه کار آنها بدست آورده و به کشورهایی که مهاجران از آنها می آیند، کمک بیشتری کنیم.”

مارگریتا اسفورزا، گزارشگر یورونیوز می گوید: «درحالی که اروپا در مورد واکنش نظامی به بحران مهاجرت پیشرفتهایی بدست آورده، بر تعداد کشورهایی که با نظر اسکان مهاجران به تساوی مخالفند، افزوده می شود. بدنبال بریتانیا و مجارستان، حال فرانسه و لهستان هم با هرگونه تعهد به سهمیه اسکان آنها مخالفت کرده اند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شکست طرفداران روسیه در انتخابات کرواسی؛ محافظه‌کاران پیروز نیاز به ائتلاف با راست افراطی دارند

آغاز انتخابات پارلمانی در کرواسی؛ رئیس جمهور منتقد اروپا در سودای نخست‌وزیری است

جنجال فرهنگی در لهستان؛ مشق شب دانش‌آموزان حذف می‌شود