اعتصاب عمومی بلژیک را فلج کرده است

اعتصاب عمومی بلژیک را فلج کرده است
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

روز دوشنبه، اعتصاب عمومی در بلژیک، این کشور را فلج کرد. اتحادیه های کارگری در اعتراض به اقدامات ریاضتی دولت خواهان اعتصاب سراسری شدند. اقدامات ریاضتی دولت، شامل افزایش سن بازنشستگی تا شصت و هفت سال و

روز دوشنبه، سراسر بلژیک بدنبال یک اعتصاب عمومی فلج شد.

آگهی

فرودگاهها، ایستگاههای قطار و وسایل ایاب و ذهاب عمومی در پاسخ به تقاضای اتحادیه های کارگری که به اقدامات ریاضتی دولت معترضند، از کار باز ایستادند. با پیوستن برج کنترل فرودگاه به اعتصاب، کلیه پروازهای هواپیماها لغو شد. اعتصابیون برخی از خیابانها و جاده های اطراف بروکسل را هم مسدود کردند.

اقدامات ریاضتی دولت شامل عدم افزایش دستمزدها، افزایش سن بازنشستگی و مالیاتهاست.

یکی از اعتصاب کنندگان به گزارشگر یورونیوز گفت: “کارگران و کارمندان جوان و سالمند داریم. سالمندان باید تا شصت و پنج سالگی کار کنند و حالا می خواهند دو سال دیگر هم به آن اضافه کنند.”

اما شهروند دیگری ضمن مخالفت با اعتصابها گفت: “مردم به اندازه کافی صدای اعتراضشان را بلند کرده اند و حالا باید بر سر کارهایشان برگردند.

گزارشگر یورونیوز می گوید: «معترضان می گویند اگر به تقاضاهایشان پاسخ داده نشود، به اعتصابهایشان ادامه خواهند داد، اما دولت هم در موقعیت دشواری است زیرا باید تا پنج سال دیگر مبلغ یازده میلیارد یورو دیون ملی بلژیک را بپردازد.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

از طرح مشترک کارشناسان آلمانی و فرانسوی برای اصلاح اتحادیه اروپا و گسترش آن چه می‌دانیم؟

تجربه‌های اروپایی؛ چند کشور اروپایی بالای ۱۰ میلیون و کدام شهرها بیش از ۱ میلیون نفر جمعیت دارند؟

کارنامه عملکرد رئیس کمیسیون اروپا؛ آیا تعهدات و وعده‌های سال گذشته محقق شد؟