آیا اروپا می تواند ماهی ها و همزمان ماهیگیرانش را حفظ کند؟

آیا اروپا می تواند ماهی ها و همزمان ماهیگیرانش را حفظ کند؟
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نزدیک جزیره آرانمور در ایرلند، نیل و شیموس دو برادرند و ماهیگیری در خانواده آنها حرفه ای است آباو اجدادی. باد و دریا سالهاست با زندگی روزمره آنها عجین شده و دو برادر ترسی از توفان ندارند، ترس آنها بیشتر از قوانین اتحادیه اروپایی است. از سال 2006 تا امروز اجازه صید برخی از ماهی ها از آنها گرفته شده است.

از نگاه این مردان ممنوعیت صید برخی از گونه های ماهی، باعث شده است تا برادران مطمین باشند که فرزندانشان حرفه آبا و اجدادی را ادامه نخواهند داد. آنها معتقدند که درآمد صیادی دیگر نمی تواند شکم خانواده شان را سیر نگاه دارد باید به فکر تغییر شغل داد.

هفت خانواده پیشتر این جزیره را ترک کرده اند. آنها بدلیل بیکاری ایرلند را ترک کرده اند. به عقیده جری، این عص بانیت تنها بدلیل ممنوعیت صید سلمون نیست. چرا که قوانین جدید تنها امکان صید برخی از گونه های ماهی را نگرفته بلکه شما دیگر حق ماهیگیری در برخی از آبها را ندارید.

جری برای اعتراض با کشیش روستا به بروکسل رفته است. آنها با نماینده های اتحادیه اروپا درباره پیامدهای فاجعه بار ممنوعیت ماهیگیری در آران مور صحبت کرده اند. در طول 7 سال، شمار قایق های ماهیگیری 40 درصد کاهش پیدا کرده است. امروز بطور میانگین تنها 4 صیاد می توانند در آبهای این جزیره ماهیگیری کنند. بسیاری از ماهیگیران امیوارند تا ظرفیت صیادی گونه های مختلف کمی افزایش پیدا کند. با این حال 39 درصد از رزرو ماهیها در اقیانوس اطلس و نزدیک به 88 درصد از رزرو ماهیها در مدیترانه مشکل صید افراطی دارند. جری می گوید اروپا نباید ماهیگیران کوچک را محروم کند. ماهیگیرانی که در کنار دریاها زندگی می کنند و تنها منبع درآمدشان ماهی است را نمی توان محروم کرد. او تلاش می کند تا محرومیت ها برای افراد محلی رفع شوند و آنها بتوانند دست کم در سال 3000 سلمون صید کنند.

برای اولین بار در سال گذشته هیچ نوزادی در این جزیره بدنیا نیامد. در مدرسه جزیره هم تنها یک معلم برای تمام رده ها وجود دارد. با فرار خانواده ها از این جزیره بسیاری نگران میراث فرهنگی جزیره شان هستند.
از سال آینده اتحادیه اروپا کمک هایی را برای ماهیگیران محلی و کوچک در نظر خواهد گرفت. می توان امیدوار بود که جزیره اران مور به حیاتش و ساکنان به زندگی در خانه اجدادیشان ادامه دهند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کارگران نامرئی در مزارع اروپا؛ حقوق کم، استثمار و در معرض خطر سلامت

زغال‌سنگ، طلای سیاه یا بلای جان لهستان؟

مسیر بالکان غربی، دروازه جدید مرگ برای پناهجوها