Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

یافته‌های مطالعات تازه: تمرین‌های ساده‌ای که می‌تواند در درمان افسردگی موثر باشد

پیاده‌روی
پیاده‌روی Copyright CANVA
Copyright CANVA
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

هنگامی که موجی از افسردگی انسان را در بر می‌گیرد، ورزش سخت‌ترین و آخرین کاری است که برای انجام دادن به ذهن می‌رسد ولی یک مطالعه جدید نشان داد که حرکت‌های ساده و کوچک می‌تواند برای ایجاد احساس بهتر بسیار مهم باشد.

آگهی

بر اساس نتایج مطالعه منتشر شده در BMJ، بسیاری از انواع ورزش - از جمله پیاده‌روی، دویدن آرام و آهسته، یوگا، تای چی، تمرینات هوازی و تمرینات قدرتی به اندازهٔ یک روش درمانی معتبر در درمان افسردگی موثر هستند. 

در این مطالعه جدید، محققان داده‌های ۲۱۸ مطالعه در مورد ورزش و افسردگی را که با مشارکت بیش از ۱۴ هزار نفر انجام شده، تجزیه و تحلیل کردند.

مایکل نوتل، نویسنده ارشد این مطالعه و مدرس ارشد روانشناسی در دانشگاه کوئینزلندِ استرالیا، می‌گوید: «افسردگی بین ۱۰ تا ۲۵ درصد افراد را گرفتار می‌کند و بیش از هر مشکل دیگری همچون بدهکاری، طلاق و حتی دیابت به سلامتی انسان آسیب می‌زند.»

مایکل نوتل افزود: «داده‌ها نشان داد که ورزش به عنوان یک گزینه درمانی کاملا موثر در درمان افسردگی ایفای نقش می‌کند.»

هر چند این مطالعه نشان داد که ورزش بیشتر و شدیدتر بهتر است، اما طبق داده‌ها، نیازی نیست تمرینات خود را مانند یک ورزشکار حرفه‌ای شروع کنید.

مایکل نوتل می‌گوید: «مهم نیست افراد چقدر ورزش می‌کنند، حتی پیاده‌روی تاثیر مثبت خود را دارد وهر تمرینی بهتر از هیچی است.»

اما آقای نوتل چند توصیه را نیز مطرح کرد. او گفت: «بسیاری از افراد با پیدا کردن انگیزه برای ورزش کردن مشکل دارند و اضافه کردن افسردگی به آن می‌تواند شروع را حتی سخت‌تر کند.»

او می‌افزاید: «می‌توانید با پیوستن به یک گروه تناسب اندام، گرفتن یک مربی یا درخواست از یکی از عزیزانتان برای پیاده‌روی با شما، انگیزه لازم را پیدا کنید.»

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید 

این روانشناس استرالیایی می‌گوید: «با خود و با آینده‌ خود مهربان باشید و ورزش را تا حد امکان آسان و جذاب کنید، مانند تهیه یک کتاب صوتی جذاب برای گوش کردن به هنگام پیاده‌روی یا دویدن. فراموش نکنید که برای ادامه دادن باید فعالیت‌های ورزشی خود را لذت بخش کنید.» 

آقای نوتل می‌گوید: «ما همیشه فراموش می‌کنیم که زندگی وقتی که خودمان را در مسیر ورزش قرار می‌دهیم، چقدر آسان‌تر می‌شود. پس یک برنامه پشتیبان تهیه کنید که گویی شادی شما به آن بستگی دارد، چنان که در واقع هم همینطور است.»

طبق یک مطالعه انجام شده در سال ۲۰۱۵، هرچه بیشتر از تمرین‌های ورزشی خود لذت ببرید، اعتماد به نفس بیشتری برای غلبه بر موانع ورزشی پیدا می‌کنید چنان که حتی حاضر می‌شوید از یک رژیم غذایی هر چند دشوار نیز پیروی کنید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

از حافظه عضلانی و نقش آن در حفظ تناسب اندام چه می‌دانیم؟

ثروتمندترین فرد جهان هم دچار افسردگی است؛ ایلان ماسک چه دارویی مصرف می‌کند؟

«قاتل خاموش» اروپا؛ شمار مبتلایان به فشار خون و راه‌های پیشگیری از آن چیست؟