نتیجه پژوهش پزشکی: طول عمر بیماران قلبی با ترک سیگار ۵ سال زیاد می‌شود

مصرف سیگار
مصرف سیگار Copyright Canva
Copyright Canva
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

به گفته دانشمندان منفعت ترک سیگار برای بیماران به اندازه مصرف چند دارو برای عارضه قلبی‌شان است.

آگهی

نتیجه یک تحقیق جدید نشان می‌دهد آن دسته از افراد سیگاری که به عارضه قلبی مبتلا شده‌اند در صورت ترک سیگار می‌توانند پنج سال به طول عمر باسلامت خود بیافزایند. 

یافته‌های این پژوهش در کنگره انجمن اروپایی متخصصان قلب ارائه شد. به گفته دانشمندان منفعت ترک سیگار برای بیماران به اندازه مصرف چند دارو برای عارضه قلبی‌شان است. پژوهشگران در این تحقیق وضعیت بیماران ۴۵ ساله یا مسن‌تر را که با گذشت شش ماه از حمله قلبی یا انجام جراحی بای‌پس همچنان به کشیدن سیگار ادامه داده بودند بررسی کردند. 

این گروه از بیماران داروهای رایج برای جلوگیری از عارضه‌های قلبی را مصرف می‌کردند. در مقابل گروهی دیگر از بیماران پس از حمله قلبی یا انجام جراحی بای‌پس سیگار را ترک کرده بودند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

محققان به این نتیجه رسیدند که طول عمر با سلامت در هر دو گروه از بیماران افزایش یافته است. به گفته آنها فواید ترک سیگار برای بیمارانی که به عارضه قلبی مبتلا شده‌اند قابل مقایسه با فواید مصرف داروهای شیمیایی است. 

در جریان این پژوهش پزشکی در مجموع داده‌های ۹۸۹ بیمار مورد بررسی قرار گرفت. به گفته دانشمندان بیماران با ترک سیگار توانستند به طور میانگین ۴.۸۱ سال به طول عمر با سلامت خود بیافزایند. این در حالی است که ۴.۸۳ سال بر طول عمر گروهی دیگر از بیماران با مصرف سه داروی شیمیایی افزوده شد.

محققان تاکید کرده‌اند که در جریان این پژوهش دیگر فواید ترک سیگار برای سلامت فرد از جمله تاثیر آن بر بیماری‌های تنفسی، سرطان و طول عمر را مورد توجه قرار نداده‌اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رژیم غذایی سرشار از ماهی و آنتی‌اکسیدان‌ها می‌تواند کیفیت زندگی بیماران ریوی را بهبود بخشد

روز جهانی پارکینسون؛ ۷ عاملی که که علائم بیماری را بدتر می‌کنند

آسیب‌های فضای مجازی؛ کودکان چگونه با تکیه به «غریزه» از خود محافظت می‌کنند؟