Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

از الماس زرین تا جمجمه دایناسور؛ حراج اجناس نادر و باارزش در بنگاه ساتبیز

الماس «قناری زرین» و جمجمه دایناسور تیرانوسوروس
الماس «قناری زرین» و جمجمه دایناسور تیرانوسوروس Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

قدمت جمجمه یک دایناسور که در حراج ساتبیز عرضه خواهد شد به حدود ۷۶ میلیون سال پیش باز می‌گردد. تخمین زده می‌شود که این جمجمه ۹۱ کیلوگرمی بین ۱۵ تا ۲۰ میلیون دلار به فروش برسد.

آگهی

بنگاه حراج ساتبیز در آمریکا در آستانه تعطیلات پایان سال میلادی در «هفته لاکچری» خود شماری از اجناس نامتعارف و باارزش از جمله جمجمه یک دایناسور و نسخه‌ای از قانون اساسی ایالات متحده را به فروش می‌گذارد.

AP Photo
الماس «قناری زرین»AP Photo

یک الماس معروف به «قناری زرین» که قیمت آن ۱۵ تا ۲۰ میلیون دلار تخمین زده شده نیز از جمله اشیاء به حراج گذاشته شده است. بنا به اعلام موسسه ساتبیز این الماس ۳۰۳ قیراطی در دهه ۱۹۸۰ به طور تصادفی توسط دختری در جمهوری دموکراتیک کنگو کشف شد. 

این احتمال مطرح شده است که معدنچی‌ها سنگ این الماس را دور انداخته بودند و متوجه الماس درون آن نشده بودند. 

الماس «قناری زرین» قرار است روز چهارشنبه به همراه برخی دیگر از اجناس باارزش و نامعمول در بنگاه ساتبیز در نیویورک به حراج گذاشته شود.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

یک جواهر زمرد که از داخل لاشه یک کشتی متعلق به قرن هفدهم میلادی کشف شد از دیگر اجناسی است که در حراج ساتبیز عرضه خواهد شد. صاحب این جواهر زمرد در نظر دارد با فروش آن به امور بشردوستانه در اوکراین کمک کند. قیمت این زمرد بین ۵۰ تا ۷۰ هزار دلار تخمین زده شده است اما تاریخچه آن ممکن است باعث شود با قیمتی فراتر از این به فروش برسد. 

AP Photo
نسخه‌ای اصیل از قانون اساسی آمریکاAP Photo

یکی از ۱۳ نسخه اصیل قانون اساسی ایالات متحده از دیگر اشیایی خواهد بود که خریداران امکان رقابت برای تصاحب آن را خواهند داشت. این نسخه اصیل از قانون اساسی آمریکا تنها یکی از دو نسخه اصیلی است که صاحبی خصوصی داشته است. این نسخه اصیل آخرین بار در جریان مراسم حراج در سال ۱۸۹۴ در شهر فیلادلفیا دیده شده بود. 

یکی از نسخه‌های اصیل قانون اساسی آمریکا سال گذشته به قیمت بیش از ۴۲ میلیون دلار در ساتبیز به فروش رسید. 

با این حال قدیمی‌ترین جنس به فروش گذاشته شده در ساتبیز نه الماس «قناری زرین» است و نه نسخه اصیل قانون اساسی آمریکا. این عنوان احتمالا متعلق به جمجمه یک دایناسور تیرانوسوروس خواهد بود. 

این جمجمه فسیلی کامل‌ترین نمونه کشف شده از جمجمه یک دایناسور تیرانوسوروس محسوب می‌شود.

تیرانوسوروس‌ها گونه‌ای از دایناسورهای گوشت‌خوار و دو پا بودند. قدمت این جمجمه دایناسور که در ایالت داکوتای جنوبی آمریکا کشف شد به حدود ۷۶ میلیون سال پیش باز می‌گردد. تخمین زده می‌شود که این جمجمه ۹۱ کیلوگرمی بین ۱۵ تا ۲۰ میلیون دلار به فروش برسد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

طرح میکل آنژ از مرد برهنه به حراج گذاشته می‌شود

گفتگوی ناتالی پورتمن در مورد عشق، طلاق و پل مسکال: «من از میزان استعداد او کاملا متحریم»

اسکلت تقریبا کامل یک دایناسور ۱۶۱ میلیون ساله ۶ روز دیگر حراج می‌شود