Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

اپرای ریگولتو در بارسلون؛ اجرایی مینیمال از اثری پرشاخ‌وبرگ

با همکاری
اپرای ریگولتو در بارسلون؛ اجرایی مینیمال از اثری پرشاخ‌وبرگ
Copyright euronews
Copyright euronews
نگارش از Andrea Buringیورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

«این اثر از باقی آثار وردی کامل‌تر است چون همه‌چیزش به‌جاست. هر نکته در این اثر مهم است، هر نت و هر میزانِ موسیقی‌اش حساب شده است.»

درامی تاریک با ملودی‌های سرخوشانه، اجرای تازه‌ای از اپرای ریگولتّو با حضور بنجامین برنهایم، خوانندهٔ فرانسوی در بارسلون بر صحنه رفته است. ‌

برن‌هایم معتقد است که ریگولتّوی وردی شبیه فیلمی پرمخاطب است و آن را یک شاهکار می‌داند. او می‌گوید: «به‌نظرم از باقی آثار وردی کامل‌تر است چون همه‌چیزش به‌جاست. هر نکته در این اثر مهم است، هر نت و هر میزانِ موسیقی‌اش حساب شده است.»

نقش دوک پیچیده است؛ زن‌باره‌ای بدنام که عاشق می‌شود و از دزدیده‌شدن محبوبش رنج می‌برد. برن‌هایم دربارهٔ رنگ‌آمیزی درونی شخصیت‌های این اثر می‌افزاید: «ما نه فقط سه رنگ که آمیزه‌ای از رنگ‌ها را داریم، رنگ ریگولتّو گرم است، دوک رنگی از فخر و غرور دارد و رنگ گیلدا هم مثل گلی تازه‌شکفته تازه و لطیف است.»

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

ریگولتّو پیشکار دلقک‌مآب دوک است که ارباب بولهوسش را در فریفتن زنان یاری می‌کند، اما سیاه‌کاری دامنش را می‌گیرد، یعنی دختر خودش عاشق دوک می‌شود و در راه محافظت از او جان می‌بازد.

خواننده-بازیگران پرتوان لحظاتی جادویی را رقم می‌زنند و الگا پرتیاتکو، که نقش گیلدا را ایفا می‌کند دربارهٔ مضمون اپرای وردی می‌گوید: «ریگولتّو یک درام روانشناختی است که داستانش همیشه جاری است، چون مضمونش عطش قدرت، و همچنین عشق و ایثار و مرگ است.»

او در انتها از کار گروهی‌ بازیگران تمجید می‌کند و می‌گوید: «هیچکدام از ما نمی‌خواهد تمام توجه را معطوف خودش بکند و نقش‌آفرینی دیگران را تحت تأثیر قرار دهد، بلکه ما یک گروهیم، و این عالی است.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

طنین صدای جادویی یوناس کافمن در آمفی‌تئاتر باستانی آکروپولیس

رقابت فینالیست‌های جایزهٔ هربرت فون‌کارایان برای رهبر ارکستر جوان

جایزهٔ هربرت فون‌کارایان برای رهبر ارکسترجوان؛ مرحلهٔ نیمه‌نهایی