طنین صدای جادویی یوناس کافمن در آمفی‌تئاتر باستانی آکروپولیس

با همکاری
طنین صدای جادویی یوناس کافمن در آمفی‌تئاتر باستانی آکروپولیس
Copyright euronews
Copyright euronews
نگارش از Andrea Buringیورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

«دوستان یونانی بسیاری به من گفته بودند که وقت خواندن در این مکان احساس خواهی کرد که گویی با خدایان گفتگو می‌کنی، چون اینجا نزدیک مسند خدایان است.»

یوناس کافمن، صاحب یکی از پرشکوه‌ترین صداهای روزگار ما در آکروپولیس برای مشتاقان برنامه اجرا می‌کند.

تئاتر هرودس آتیکوس در آکروپولیس آتن در سال ۱۶۱ میلادی ساخته شده یکی از قدیمی‌ترین بناهایی است که کافمن در آن برنامه اجرا کرده است. او به همراه ارکستر ملی یونان، مخاطبانش را به سفری در اپراهای آیدا اثر وردی و کارمن اثر بیزه و توسکا اثر پوچینی می‌برد.

کافمن این آمفی‌تئاتر را «جای بسیار خاصی» می‌داند و می‌افزاید: «حیرت‌انگیز است که افسون جهان باستان را حس کنید و بدانید که ۲ هزار سال پیش تماشاگرانی اینجا شاهد اجرای برنامه بوده‌اند».

گئورگیوس کومنداکیس، طراح صحنه اپرای ملی یونان نیز دربارهٔ اماکن باستانی این کشور می‌گوید: «ما در یونان واقعا خوش‌اقبالیم که کشورمان پر از آمفی‌تئاترهای باستانی است، چون آثار زیادی از دوران کلاسیک تا دوران رومی-هلنی باقی مانده است. ما برای سالیان سال از نیروی عظیم این مکان‌های تاریخی به بهترین شکل برای خلق آثار هنری بهره برده‌‌ایم.»

خوانندهٔ مشهور آلمانی پیش از این نیز در فضاهای باز برنامه اجرا کرده، اما بناهای باستانی یونان این او را مجذوب خود کرده‌اند.

کافمن دربارهٔ این اماکن می‌گوید: «کیفیت صوتی آمفی‌تئاترهای باستانی در کل عالی است. البته که یونانی‌ها به‌شیوهٔ ساخت آنها به‌خوبی آگاه بودند.» او در انتها می‌افزاید: «دوستان یونانی بسیاری به من گفته بودند که وقت خواندن در این مکان احساس خواهی کرد که گویی با خدایان گفتگو می‌کنی، چون اینجا نزدیک مسند خدایان (پارتنون) است.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اپرای ریگولتو در بارسلون؛ اجرایی مینیمال از اثری پرشاخ‌وبرگ

رقابت فینالیست‌های جایزهٔ هربرت فون‌کارایان برای رهبر ارکستر جوان

جایزهٔ هربرت فون‌کارایان برای رهبر ارکسترجوان؛ مرحلهٔ نیمه‌نهایی