Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

روایت سونیا یونچوا، خواننده سوپرانو از ارتباطش با نقش‌هایی که در اپرا بازی می‌‌کند

با همکاری
روایت سونیا یونچوا، خواننده سوپرانو از ارتباطش با نقش‌هایی که در اپرا بازی می‌‌کند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

«وقتی به سال‌های گذشته نگاه می‌کنم، احساس می‌کنم که بزرگ شده‌ام و تغییر کرده‌ام. من همان آدم سابق نیستم و این را دوست دارم. این قهرمانان زن داستان‌ها به من قسمتی از شخصیت‌شان را هدیه کردند.»

ایفای نقش‌های تکان‌دهنده سونیا یونچوا بارها در دنیا مورد ستایش قرار گرفته است. اما سال گذشته برای این خواننده سوپرانو به طور خاص سالی پرشور بود. این خواننده بلغار در یک سال نقش پنج قهرمان شامل توسکا و لوئیزا میلر را ایفا کرد و «مدئا» پنجاهمین نقش اول او در اپرا در طول زندگی حرفه‌ای اوست.

سونیا یونچوا، خواننده بلغارستانی سوپرانو درباره آنچه در این نقش ها برای وی جذاب است می‌گوید: «برای من چالش این شخصیت‌ها، خواندن نقش آن‌ها و همچنین تطبیق‌شان با زندگی و بدن خودم و هر آنچه که امروز هستم، مساله اصلی بود.»

این خواننده تاثیر نقش هایی که ایفا کرده را اینگونه شرح می دهد: «وقتی به سال‌های گذشته نگاه می‌کنم، احساس می‌کنم که بزرگ شده‌ام و تغییر کرده‌ام. من همان آدم سابق نیستم و این را دوست دارم. این قهرمانان زن داستان‌ها به من قسمتی از شخصیت‌شان را هدیه کردند.»

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

خانم یونچوا می‌افزاید: «(این ایفای نقش‌ها) باعث شد که رشد کنم و انسان را بیشتر بفهمم و طبیعت زنان را درک کنم. فکر می‌کنم که این موضوع اهمیت زیادی دارد. همه زنان در جهان این ابعاد مختلف را دارند. ما می توانیم همه نوع باشیم.»

الزا درایسی که شش سال پیش جایزه اپرالیا را دریافت کرده بود، در این اپرا نقش دیرسه را ایفا می‌کند. او شخصیت و هنر همکار خود سونیا یونچوا را ستایش می‌کند. این هنرمند می‌گوید: «من جذب او شدم و فکر می کنم که که سونیا خواننده بی نظیری است. صدای او مرا تحت تاثیر قرار داد و دیروز هم به او گفتم که خونسردی‌اش در شرایط سخت مرا به شدت تحت تاثیر قرا می‌دهد. او دل به دریا می‌زند و روش او برای خواندن و حضور فیزیکی و انرژی‌اش برایم جالب است.» خانم درایسی می افزاید: «وقتی با او روی صحنه هستم، مشتاقانه او را دنبال می کنم.»

سونیا یونچوا، خواننده سوپرانو با اشاره به اهمیت ترکیب بازی و خواندن در نقش هایش می‌گوید: «هر بار که دفترچه نت موسیقی اثر را باز می‌کنم برایم مهم است که بتوانم شخصیت خودم را در آن موسیقی پیدا کنم. در این اثر علاوه بر موضوع صدا می خواهم که بخش بازیگری را هم نشان دهم و همیشه معناهای پنهان را پیدا کنم.»

این هنرمند بلغارستانی دلیل جذب شدنش به اپرا را قابلیت آن برای «تلنگر زدن» به احساسات و تفکرات خود و مخاطبان توصیف می‌کند.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اپرای فراموش شده و رازآلود «وانسا» در جشنواره گلیندبورن به روی صحنه رفت

رقابت فینالیست‌های جایزهٔ هربرت فون‌کارایان برای رهبر ارکستر جوان

جایزهٔ هربرت فون‌کارایان برای رهبر ارکسترجوان؛ مرحلهٔ نیمه‌نهایی