جایزه گویا؛ «تماس با هیولا» بیشترین جایزه را صاحب شد

جایزه گویا؛ «تماس با هیولا» بیشترین جایزه را صاحب شد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پنلوپه کروز و پدرو آلمودوار از جمله ستارگانی بودند که در سی و یکمین مراسم اهدای «جایزه گویا» شرکت کردند؛ مراسمی سالانه که توسط آکادمی فیلم اسپانیا در مادرید برگزار می…

پنلوپه کروز و پدرو آلمودوار از جمله ستارگانی بودند که در سی و یکمین مراسم اهدای «جایزه گویا» شرکت کردند؛ مراسمی سالانه که توسط آکادمی فیلم اسپانیا در مادرید برگزار می شود.

آگهی

در مراسم امسال فیلم «خشم یک مرد بیمار» اولین فیلم کارگردانی شده توسط رائول آروالو بازیگر اسپانیایی، به عنوان بهترین فیلم انتخاب شد.

این فیلم درباره دزدی محکوم به اعدام است که سعی دارد پس از فرار از زندان، از گذشته تاریک خود نیز رها شود. آروالو توانست جایزه بهترین کارگردان تازه کار و بهترین فیلمنامه مراسم گویا را از آن خود کند.

فیلم فانتزی «تماس با هیولا» از دیگر برندگان خوش اقبال شنبه شب بود. این فیلم توانست ۹ جایزه را از آن خود کند از جمله جایزه بهترین کارگردانی و بهترین موسیقی فیلم. خوان آنتونیو بایونا، کارگردان این اثر بود.

فیلم داستان پسربچه ای را به تصویر کشیده که دنیای فانتزیش به واقعیت تبدیل می شوند. او که از بیماری مادرش غمگین است و با همکلاسی های قلدرش نیز مشکل دارد، زمانیکه هیولایی در پشت پنجره اتاق خوابش ظاهر می شود، راه حلی غیرمتعارف می یابد. هیولا او را به سمت سفری برای کسب شجاعت، ایمان و حقیقت هدایت می کند.

اما سوارز نیز صاحب دو جایزه گویا شد یعنی جایزه بهترین بازیگر در فیلم «جولیتا» و بهترین نقش مکمل زن برای فیلم «پوستی دیگر».

فیلم جولیتا داستان مادری است که دخترش به فرقه ای می پیوندد و ارتباطش را با او قطع می کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شمارش معکوس برای اعلام برنده جایزه «لوکس» پارلمان اروپا به فیلم برتر ۲۰۲۳ آغاز شد

ژان لوک گدار از بنیانگذاران موج نو سینمای فرانسه و جهان درگذشت

آمازون پرایم با پخش آگهی «ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت» کنجکاوی هواداران و رسانه‌ها را برانگیخت