مستندِ «من بولت هستم»؛ داستان سریعترین مرد جهان

مستندِ «من بولت هستم»؛ داستان سریعترین مرد جهان
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مستندِ «من بولت هستم» نگاهی دارد به زندگی و رکوردشکنی های اوسین بولت، دونده جامائیکایی و سریعترین مرد جهان.

آگهی

مستندِ «من بولت هستم» نگاهی دارد به زندگی و رکوردشکنی های اوسین بولت، دونده جامائیکایی و سریعترین مرد جهان. فیلم تصاویری از تمرینات جانانه بولت را با لحظاتی از فراغت و زندگی شخصی وی در هم می آمیزد و روایتی تماشایی از زندگی «بولتِ برق آسا» ارائه می دهد.

اوسین بولت، به همراه عوامل سازنده فیلم و شماری از قهرمانان ورزشی، روز دوشنبه (۲۸ نوامبر) در افتتاحیه این فیلم در لندن حاضر شد. خود وی می گوید: «کار کردن در کنار برادرانِ ترنر در مقام کارگردان برای من بسیار آسان بود.استرسی در کار نبود. انگار آنها را برای (ساختن فیلم درباره) من فرستاده بودند. تجربه دلچسبی بود. آنها که راحت و خنده رو بودند بسرعت عضوی از تیم (ورزشی) ما شدند و من اصلا اضطرابی نداشتم.»

فیلم، در بر دارنده صحنه هایی است از مسابقات پکن، المپیک ریو و نیز مصاحبه هایی با اعضای خانواده، دوستان و مربیان بولت و همچنین دوران نوجوانی او. گیب ترنر، کارگردان فیلم می گوید: «ما فیلمهایی می خواهیم که حس خوبی به تماشاگر می دهند و وقتی به سینما می روید حالتان را بهتر می کنند. بولت هم سوژه درجه یک این نوع فیلمها است. موفقیت ورزشی او چشمگیر و فراموش نشدنی است. سِرِنا ویلیامز هم در فیلم هست. چندباری هم می بازد اما اوسین اصلا نمی بازد.»

بولت که نخستین دونده ای است که سه بارِ پی در پی برنده مدال طلای دوی ۱۰۰ متر و ۲۰۰ متر المپیک شده است (آخرین بار در المپیک ریو) در هر دوی این رشته ها رکورد دار المپیک نیز هست. این دونده سی ساله گفته است می خواهد پس از مسابقات جهانی دو و میدانیِ ۲۰۱۷ لندن با ورزش خداحافظی کند و به کارهای بشر دوستانه بپردازد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فیلم چی ببینیم؟ با آثار محبوب کارگردان‌های سرشناس آشنا شوید

جوایز فیلم اروپا؛ با ۵ فیلم برتر اروپایی سال ۲۰۲۳ آشنا شوید

شمارش معکوس برای اعلام برنده جایزه «لوکس» پارلمان اروپا به فیلم برتر ۲۰۲۳ آغاز شد