تجربه شش حسی از غذا خوردن هنری

تجربه شش حسی از غذا خوردن هنری
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

«پروژه والدورف» تجربه ای جدید و غیر معمول از غذا خوردن و ترکیب آن با هنر است.

آگهی

«پروژه والدورف» تجربه ای جدید و غیر معمول از غذا خوردن و ترکیب آن با هنر است. هنر از راه حواس مختلف مانند بو و نور، حرکت و صدا و همچنین محیط پیرامون با منوی کامل غذای نوشیدنی به مخاطب عرضه می شود. شون راگ کارگردان و مبتکر پروژه والدورف، این برنامه را با همکاری رقص پرداز، طراح تولید، طراح صحنه و صدا و سرانجام طراح غذا اجرا می کند.

شون راگ، کارگردان هنری «پروژه والدورف» آنرا «سفری جهنمی به ناکجا آباد» توصیف کرده و می گوید: «غذایی که استفاده می کنید یا به عبارت دیگر منوی مایعاتی که می خورید شامل هزاران جزء متفاوت است که تعمدا هیچ مزه ای ندارند. زیرا ایده ما این است که به جای اینکه بشقاب غذا را ببینید یا غذا در دهانتان قرار بگیرد، به اطراف نگاه می کنید چیزهایی را می بینید یا لمس می کنید.»

هدف این تجربه ترکیب اجرای هنری با غذا، رقص و موسیقی و همچنین آزمایش احساسات و واکنش مخاطب است که با القای حس تنش، ترس، ناراحتی و خوشحالی آفریده می شود. مدیر این پروژه مبتکرانه می افزاید: «دیالوگ و متن نداریم، مخاطب چیزی نمی خواند و کسی حرف نمی زند. تنها احساسات خالص است که برای بعضی گریه آور و برای بعضی جذاب و حتی برای بعضی دیگر خنده آور یا کمدی است. در حقیقت بستگی دارد که شما چگونه آدمی هستید و تفسیر شما از آن چیست. هدف من این است که مخاطب را به واکنش وا دارم.»

«پروژه والدورف» (THE WALDORF PROJECT) تنها چهار شب در سالنی در پارک المپیک واقع در شرق لندن اجرا می شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«گاه و بیگاه» با هوش مصنوعی؛ بیتل‌ها پس از ۵۴ سال به صدر جدول ترانه‌های محبوب بریتانیا رسیدند

جشنوارهٔ فیلم کودک و نوجوان شارجه؛ سینما با کودکان و برای کودکان

برگزاری جشنواره بین‌المللی جاز در شهر باکو با حضور ۱۹ نوازنده